سردیس پنج ورزشکار المپیکی و پارالمپیکی رونمایی شد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، کمیته ملی المپیک که طی دو سال گذشته اقدام به ساخت سردیس قهرمانان و مدال آوران رشته های مختلف و رونمایی از آنها در مراسم های مختلف کرده است، امروز این اقدام فرهنگی را با رونمایی از 5 سردیس دیگر ادامه داد.

سردیس پنج ورزشکار المپیکی و پارالمپیکی رونمایی شد

به همین منظور امروز مراسمی با حضور حمید سجادی وزیر ورزش، سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی پارالمپیک، دیگر مدیران وزارت ورزش، اعضای هیات اجرایی کمیته ملی المپیک، پیروز حناچی شهردار پیشین تهران و برخی روسای فدراسیون ها در محل سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار گشت.

در این مراسم سردیس 4 ورزشکار در بخش مردان و یک ورزشکار در بخش بانوان (پارالمپیک) رونمایی شد. این پیشکسوتان و ورزشکاران عبارتند از:

* حسین توکلی: وزنه بردار طلایی ایران در بازی های المپیک 2000 سیدنی که مدال برنز بازی های آسیایی 2002 کره جنوبی را هم در اختیار دارد. وی صاحب دو مدال طلا و نقره از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا شد ضمن اینکه در مقاطع زمانی مختلف هدایت تیم وزنه برداری ایران در رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان را بر عهده داشت.

* علیرضا رضایی: کشتی گیر آزاد کار که در بازی های المپیک 2004 آتن صاحب مدال نقره شد. وی مدال برنز مسابقات جهانی 2003 نیویورک و مدال طلای بازی های آسیایی 1998 بانکوک را هم در کارنامه دارد ضمن اینکه در ادوار مختلف مسابقات قهرمانی آسیا هم صاحب 2 مدال طلا، 2 مدال نقره و یک مدال برنز شد.

* علیرضا حیدری: کشتی گیر آزادکار که از حضور در بازی های المپیک 2004 آتن صاحب مدال برنز شد. وی در مسابقات جهانی 1998 تهران قهرمان شد ضمن اینکه 3 مدال نقره و یک مدال برنز از حضور در دیگر ادوار این رقابت ها هم در کارنامه دارد. سه مدال طلای بازی های آسیایی همراه با 4 مدال طلا و یک مدال برنز مسابقات قهرمانی آسیا از دیگر افتخارات علیرضا حیدری است.

* مصطفی جوکار: مدال نقره بازی های المپیک 2004 آتن این آزادکار است. وی همچنین نایب قهرمانی جام جهانی 2001 را هم در اختیار دارد.

* زهرا جوانمرد: مدال برنز مسابقات تیروکمان بازی های پارالمپیک را در اختیار دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سردیس پنج ورزشکار المپیکی و پارالمپیکی رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سردیس پنج ورزشکار المپیکی و پارالمپیکی رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید