علائم سویه XE در بچه ها

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، علائم این سویه در بچه ها به طور کلی خفیف است و شامل علائم دستگاه تنفسی فوقانی مانند تب، آبریزش بینی، گلو درد، بدن درد و سرفه خشک است.

علائم سویه XE در بچه ها

با افزایش موارد ابتلا به کووید-19 در بچه ها در بعضی منطقه ها هند ناشی از سویه نوترکیب XE، والدین خواهان بازگشت به حالت آموزش از راه دور برای بچه ها خود هستند.

با این حال، کارشناسان بر این باورند که والدین نباید نگران باشند، زیرا علائم سویه نوترکیب XE در بچه ها اغلب خفیف است و با درمان به موقع بهبود پیدا مینمایند. فرد باید مراقب علائم آنفلوآنزا یا دستگاه گوارش مانند اسهال، استفراغ یا درد معده باشد.

پزشکان هندی اظهار داشتند: در دو هفته گذشته تعداد بچه ها مبتلا به علائم آنفلوآنزا افزایش یافته است. با این وجود، والدین نباید پس از بازگشایی مدارس از شناسایی بچه ها مبتلا به کووید-19 وحشت نمایند، زیرا این علائم خفیف هستند و بچه ها با درمان به موقع بهبود پیدا مینمایند.

گفته می گردد که XE نسبت به سویه های قبلی کووید-19 از قدرت سرایت بالاتری برخوردار است و افراد واکسینه نشده که بیشتر کودک هستند باید تمام اقدامات لازم را برای مصون ماندن در برابر عفونت انجام دهند. علائم این سویه در بچه ها به طور کلی خفیف است و شامل علائم دستگاه تنفسی فوقانی مانند تب، آبریزش بینی، گلو درد، بدن درد و سرفه خشک است.

بنابر اعلام پزشکان هندی، در بچه های که به کووید-19 مبتلا شده اند علائم عفونت دستگاه تنفسی فوقانی ظاهر شده و در بعضی از بچه ها استفراغ یا اسهال دیده شده است.

به گزارش هندوستان تایمز، متخصصان می گویند پیروی از یک سبک زندگی سالم، مصرف مواد غذایی سالم و خواب کافی، رعایت دستورالعمل های بهداشتی می تواند به جلوگیری از شیوع بیماری یاری کند. بچه های که واجد شرایط واکسیناسیون هستند باید در اسرع وقت واکسینه شوند.

منبع: فرادید

به "علائم سویه XE در بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علائم سویه XE در بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید