فواید شگفت انگیز و کاربردهای روغن گل سفید

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، اسانس گل سفید از ترکیب روغن های گیاهی که برای تسکین تعدادی از بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرند تشکیل شده است.

فواید شگفت انگیز و کاربردهای روغن گل سفید

مترجم: سعید علیزاده

منبع:راسخون

اسانس گل سفید از ترکیب روغن های گیاهی که برای تسکین تعدادی از بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرند تشکیل شده است.

روغن های گیاهی به اسم داروهای گیاهی از زمان های قدیم در پزشکی مورد استفاده قرار می گرفت. در سال های اخیر مردم بیشتر از هر زمانی پذیرای استفاده از روغن های مختلف گیاهی برای درمان مسائل سلامتی هستند. روغن گل سفید یکی از این روغن های گیاهی است که به علت ضد درد بودن محبوب است. بر خلاف باور عموم، روغن گل سفید از هیچ نوع گل سفید رنگی استخراج نمی گردد. این روغن، ترکیبی از روغن های مختلف است که در نسبت های خاص ترکیب می شوند.

روغن گل سفید برای اولین بار به وسیله Gan Geog Eng سنگاپوری در اواخر قرن بیستم فراوری شد و آن ترکیبی از روغن wintergreen، روغن اکالیپتوس، روغن نعناع، منتول، روغن اسطوخودوس و کافور است. عمدتا به خاطر خواص ضد درد از آن استفاده می گردد، و می توانید از دردهای خفیف و شدید با ماساژ مقداری از روغن گل سفید رهایی یابید.

فواید روغن گل سفید

مصرف موضعی روغن گل سفید یکی از برترین درمان ها برای سر درد است. اگر سر درد ناشی از سینوس یا سر درد تنشی دارید، چند قطره از این روغن را به پیشانی یا شقیقه خود بمالید و ماساژ دهید، این امر می تواند به کاهش درد یاری کند. یکی از برترین کاربردهای گل سفید از بین بردن سینوس مسدود شده است. برای رهایی فوری از سینوس مسدود شده، چند قطره روغن گل سفید را به یک کاسه کوچک از آب گرم اضافه کنید. کاسه آب را روی یک میز قرار دهید، سر خود را خم کنید و یک حوله روی سر خود و کاسه آب طوری قرار دهید که بخار نتواند فرار کند. حالا یک نفس عمیق بکشید و بخاری که از کاسه خارج می گردد را استنشاق کنید.

منتول و روغن نعناع در روغن گل سفید به برطرف انسداد احتقان بینی ناشی از عفونت سینوسی یاری خواهد نمود. استنشاق روغن گل سفید به همین روش، و به تعداد دو تا سه بار در روز می تواند به برطرف انسداد سینوس مسدود شده یاری کند و تسکین برای شما فراهم کند.

کاربردهای روغن گل سفید تنها به درمان سر درد و سینوس مسدود شده محدود نمی گردد. اگر شما درد مفاصل و درد ناشی از ورزش بیش کردن بیش از حد دارید، در این صورت ماساژ چند قطره از روغن گل سفید به کاهش درد یاری خواهد نمود.

برای مفاصل سخت یا درد عضلانی عمیق، روغن گل سفید را با هر روغن حامل دیگر مانند جوجوبا یا روغن زیتون مخلوط کنید و ناحیه آسیب دیده را ماساژ دهید، مطمئن شوید که از تکنیک های ماساژ ملایم استفاده می کنید. می توانید این کار را 2 تا 3 بار در روز انجام دهید تا زمانی که درد از بین برود.

می توانید با استفاده از روغن گل سفید از علایم و نشانه های بیماری حرکتی رهایی یابید. با مالش چند قطره از روغن گل سفید در بعضی از نقاط بدن مانند پشت گوش، بینی و یا دست این علایم تا حد زیادی آرام می شوند. این درمان می تواند به وسیله افرادی که از بیماری حرکتی رنج می برند اما دوست ندارند از آنتی هیستامین ها استفاده نمایند که معمولا برای درمان آن ها تجویز می گردد.

بعلاوه می توانید از روغن گل سفید برای درمان خارش ناشی از گزش پشه یا نیش حشرات بهره ببرید. اندکی روغن گل سفید را روی ناحیه آسیب دیده اعمال کنید و تسکین فوری از خارش را پیدا خواهید کرد. این روغن پوست را تسکین داده و آرام خواهد نمود و موجب کاهش قرمزی و التهابی خواهد شد که ناشی از گزش حشرات است. این روغن بعلاوه می تواند باعث تسکین موقت رگ به رگ شدن، کشیدگی، کمر درد و شانه درد گردد.

این روغن را می توان از هر فروشگاه سلامت که مبادرت به فروش روغن های گیاهی می نماید خریداری کرد و بعلاوه می توانید آن را آنلاین سفارش دهید. این روغن را نباید به زخم های باز و بریدگی ها اعمال کرد و باید از دسترس بچه ها هم دور نگه داشته گردد.

پس دفعه بعد که به سر درد ناشی از تنش دچار هستید به جای استفاده از ضد درد این روغن را ماساژ دهید.

منبع: راسخون

به "فواید شگفت انگیز و کاربردهای روغن گل سفید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فواید شگفت انگیز و کاربردهای روغن گل سفید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید