قدرت نمایی ارتش ژاپن

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، ژاپن از روز دوشنبه 6 دسامبر رزمایش بزرگی را با حضور حدود 1300 نیرو و انبوهی از تجهیزات پیشرفته نظامی در جزیره هوکایدو آغاز کرد. این رزمایش 9 روزه در زمانی برگزار می شود که تحرکات نظامی چین و روسیه در اطراف قلمرو های تحت حاکمیت ژاپن رو به افزایش است.

قدرت نمایی ارتش ژاپن

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، در جریان این رزمایش، در اتفاقی نادر به وبلاگ کاتالوگ و بروشور خارجی نیز فرصت دیدن مانور و مشاهده برخی از گزارش ها و اطلاعات نظامی داده شد؛ اقدامی که باعث شد اهالی رسانه ها به سرعت دریابند که این کشور با وجود قانون اساسی صلح طلبانه ای که در خاتمه جنگ جهانی دوم تدوین کرد، در حال حاضر یکی از قوی ترین ارتش های جهان را دارد.

ژاپن همچنان سعی دارد بیش از هر زمانی خود را قوی نگه دارد تا از سرزمین هایش در مقابل ادعا های چین، روسیه و کره شمالی دفاع کند.

بر این اساس، اختصاص بودجه سالانه ده ها میلیاردی دلاری به تسلیحات نظامی باعث شده تا زرادخانه ای با حدود هزار هواپیمای جنگی و ده ها ناوشکن و زیردریایی ایجاد شود و قدرت دفاعی این کشور همتراز قدرت کشور هایی همچون فرانسه و بریتانیا شود.

گزارش ها همچنین حاکی از آن است که ژاپن پیوسته در پی خرید بهترین تجهیزات نظامی و تسلیحات با پول است و هیچ کاهشی در سرعت تقویت بنیه نظامی آن دیده نمی شود.

منبع: فرارو

به "قدرت نمایی ارتش ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدرت نمایی ارتش ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید