ممنوعیت واردات فرآورده خام دامی از 32 کشور جهان

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، رفیعی پور گفت: با توجه به بحث ممنوعیت واردات فرآورده دامی از 32 کشور جهان جای هیچ گونه نگرانی مبنی بر مصرف مواد دامی وجود ندارد.

ممنوعیت واردات فرآورده خام دامی از 32 کشور جهان

علیرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی در گفت وگو با خبرنگار ، با اشاره به اینکه جای هیچ گونه نگرانی مبنی بر مصرف فرآورده خام دامی در پی ویروس کرونا نیست، اظهار کرد: ویروس جدید کرونا ویروس جهش یافته ای است که از دام به انسان منتقل نمی گردد، در حالیکه در دهه های گذشته ویروس کرونا از دام به انسان منتقل می شد، اما کشنده نبوده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ویروس کرونا پس از انتقال به انسان منجر به مرگ و میر می گردد، اما به هر حال وظیفه داریم برای حفظ بهداشت عمومی توصیه های لازم را به مردم داشته باشیم.

رفیعی پور با اشاره به اینکه واردات فرآورده های دامی از کشورهای مثبت به بحث کرونا تا اطلاع ثانوی ممنوع است، اعلام کرد: این ممنوعیت در مورد دام، طیور، آبزیان و هر نوع حیوانی که تا قبل وارد می شد، تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

رئیس سازمان دامپزشکی ادامه داد: تا زمانیکه وزارت بهداشت و سازمان بهداشت جهانی اعلام کند که مسئله ای در ارتباط با ویروس وجود ندارد، واردات آبزیان، دام و طیور تا اطلاع ثانوی از کشورهای مثبت به این ویروس ممنوع است.

وی در توصیه ای به مردم گفت: با توجه به بحث شیوع ویروس کرونا به مردم توصیه می کنیم که به منظور رعایت بهداشت عمومی دام، طیور، آبزیان و ماهی قرمز شب عید را از مراکز مجاز تهیه نمایند و همیشه از مصرف خام و نیم پز گوشت قرمز، ماهی، مرغ و تخم مرغ اجتناب نمایند.

این مقام مسئول در سرانجام با اشاره به اینکه واردات فرآورده های دامی از 32 کشور جهان ممنوع است، توضیح داد: در بحث بیماری کرونای جدید به مردم توصیه می گردد که به شایعات در شبکه های اجتماعی توجه ننمایند و هرگونه فرآورده خام دامی را از مراکز مجاز خریداری و در دمای مناسب نگه داری نمایند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ممنوعیت واردات فرآورده خام دامی از 32 کشور جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت واردات فرآورده خام دامی از 32 کشور جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید