نابینایان با هوش مصنوعی دونده مسابقات می شوند

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، گوگل با همکاری یک شرکت دیگر، سیستم هوش مصنوعی توسعه داده تا نابینایان بدون نیاز به کمک افراد دیگر در مسابقات شرکت کنند.

نابینایان با هوش مصنوعی دونده مسابقات می شوند

شرکت گوگل مشغول آزمایش یک سیستم هوش مصنوعی است که به افراد نابینا و کم بینا کمک می کند بدون نیاز به کمک در مسابقات دو شرکت کنند.

این سیستم به نام پروژه راهنما (Project Guideline) هنوز در مراحل اولیه تحقیقات است و به افراد نابینا استقلال عمل بیشتری می دهد. به این ترتیب آنها بدون نیاز به کمک انسانی یا سگ راهنما می توانند فعالیت کنند.

برای استفاده از این سیستم، دونده باید یک موبایل اندروید را به یک کمربند متصل کند. اپلیکیشنی مخصوص با استفاده از دوربین موبایل هدایت را دنبال می کند که روی راستا مسابقه قرار گرفته است.

در مرحله بعد اگر دونده از راستا خارج شود، اپ مذکور برای هدایت کاربر نشانه های صوتی را به هدفون او ارسال می کند. هر چه انحراف دونده از راستا بیشتر شود، نشانه صوتی که برای کاربر ارسال می شود در یک گوش بلندتر می شود.

اپ این سیستم هوش مصنوعی برای فعال شدن نیازمند اینترنت نیست.

گوگل با همکاری توماس پانک مدیر ارشد اجرایی شرکت Guiding Eyes for the Blind سیستم مذکور را توسعه داده و تصمیم دارد با سازمان های دیگر همکاری کند.،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "نابینایان با هوش مصنوعی دونده مسابقات می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نابینایان با هوش مصنوعی دونده مسابقات می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید