هشدار حریرچی درباره پیک دوم و سوم شیوع کرونا

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، دکتر ایرج حریرچی امروز دوم اردیبهشت ماه در حاشیه نشست با رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار کرد: این گونه نیست که اگر در قم و گیلان شیوع شدید داشتیم و الآن افت کرده، پرونده این بیماری بسته شده باشد. در استان مازندران که در یک برهه زمانی، پیک بیماری وجود داشت، الان به مرحله مدیریت بیماری وارد شده ایم اما نباید خیالمان راحت شود.

هشدار حریرچی درباره پیک دوم و سوم شیوع کرونا

به گزارش تسنیم، وی تاکید کرد: باید تا اطلاع ثانوی به زندگی با کرونا، رعایت مسائل بهداشتی و پیشگیرانه، بهداشت فردی، فاصله گذاری اجتماعی تا حد مقدور و تا زمانی که واکسن و داروی این بیماری ساخته نشده، عادت کنیم.

حریرچی گفت: در حال حاضر وزارت بهداشت مرحله دوم غربالگری را انجام می دهد؛ در مرحله اول غربالگری با بیش از 99 درصد از افراد در استان ها تماس گرفتیم اما در مرحله دوم غربالگری تا به امروز با بیش از 80 درصد افراد تماس گرفته شده است.

وی افزود: یکی از اقدامات بزرگی که در حال انجام است، غربالگری با تست مولکولی نمونه از حلق و بینی برای اشخاص کم علامت و بی علامت و افرادی است که با مبتلایان کووید19 در تماس نزدیک بوده اند. عامل اصلی انتشار بیماری در سطح جامعه، اشخاص کم علامت و بی علامت هستند. افرادی که علائم بیماری دارند نیز ایزوله و بستری می شوند.

معاون کل وزارت بهداشت ادامه داد: اقدام بزرگ دیگری که با دانشگاه صنعتی شریف انجام شده، شناسایی افراد مبتلا به کووید 19 و محل رفت وآمد آنها با استفاده از نرم افزار تلفن همراه است و بر این اساس مردم می توانند از طریق نرم افزار، مناطق حضور افراد مبتلا را شناسایی کنند.

دکتر حریرچی اظهار کرد: همان طور که این ویروس هوشمندانه عمل می کند، ما هم باید هوشمندانه عمل کنیم، تاکتیک ها را به روز کنیم و آرایش دفاعی را به میزان لازم تغییر دهیم تا بتوانیم بر این بیماری پیروز شویم.

معاون کل وزارت بهداشت گفت: این ویروس در سطح جهان بیشتر فقرا را درگیر می کند و فقرایی که درگیر می شوند، عوارض بیشتری دارند. در آمریکا میزان مرگ سیاه پوستان و فقرا دو برابر سفیدپوستان و ثروتمندان است. عوارض اقتصادی این بیماری، بیشتر متوجه فقرا، افراد روزمزد و شاغلان بخش خصوصی است.

منبع: فرارو

به "هشدار حریرچی درباره پیک دوم و سوم شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار حریرچی درباره پیک دوم و سوم شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید