هنگام ترکیدن لاستیک خودرو در سرعت بالا چه کنیم؟

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، آگاهی از اقدامات لازم در مواجهه با خطر ترکیدن لاستیک خودرو در هنگام رانندگی، می تواند در کنترل خودرو و دفع خطرات احتمالی نقش بسزایی داشته باشد.

هنگام ترکیدن لاستیک خودرو در سرعت بالا چه کنیم؟

به گزارش، در هنگام رانندگی خطرات مختلفی سرنشینان و خودرو را تهدید می نماید؛ یکی از این خطرات می تواند ترکیدن لاستیک خودرو در حین رانندگی باشد که بعضا به دلیل عدم تسلط در کنترل خودرو و واکنش های نادرست راننده، بسیار خطرناک بوده و عواقب جبران ناپذیر و تصادفات را به دنبال دارد.

عبور از جسم تیز و برنده، استفاده بیش از حد و استاندارد نبودن لاستیک از دلایل اصلی ترکیدن لاستیک می باشد و یک راننده باید بداند اگر به هر دلیلی لاستیک خودرو دچار ترکیدگی شد به نکات زیر توجه داشته باشد تا بتواند کنترل خودرو را در دست گیرد و از خطرات احتمالی جلوگیری کند. در چنین حالتی اغلب بدترین کار کوبیدن روی پدال ترمز است و اگر راننده از غریزه پیروی کند احتمالا ترمز می نماید که این اقدام کاملا اشتباه است و به بند کفشی می ماند که زیر پا گیر می نماید و شخص را به زمین می اندازد؛ بنابراین ترمز کردن در این لحظه و با سرعت بالا سبب چپ شدن خودرو، غلت خوردن آن و برخورد با خودرو های دیگر می گردد.

در صورتی که لاستیک جلویی خوردو دچار ترکیدگی گردد ترمز ناگهانی منجر به افزایش میزان وزن خودرو و حرکت خودرو روی چرخ های جلویی می گردد؛ بنابراین بهترین اقدام، خودداری از فشردن پدال ترمز و به آرامی ضربه زدن به پدال گاز می باشد تا فرصت مهار خودرو و کنار کشیدن آن به کنار جاده فراهم گردد.

منبع: ایلنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "هنگام ترکیدن لاستیک خودرو در سرعت بالا چه کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنگام ترکیدن لاستیک خودرو در سرعت بالا چه کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید