واکسن کرونا اثر منفی بر قدرت باروری نخواهد داشت

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، پروفسور تیلور، متخصص زنان و مردان در بخش غدد درون ریز دانشگاه بیمارستان مگیوره در بولونیا (ایتالیا)و رئیس انجمن باروری آمریکا ASRM امروز در بخشی از کنگره رویان که به زبان انگلیسی و آنلاین برگزار گردید در مورد تازه های کرونا ویروس و باروری گفت: در حال حاضر تقریبا 207 میلیون مورد کووید در سراسر دنیا ثبت شده است و تا به امروز بیش از چهار میلیون نفر جان خود را از دست داده اند.

واکسن کرونا اثر منفی بر قدرت باروری نخواهد داشت

وی ادامه داد: این عظیمترین بحران سلامتی در طول زندگی ماست که نقش مهمی هم در همه جنبه های زندگی ما دارد. به طور طبیعی نقش این ویروس در تولیدمثل و باروری نگرانی مهمی برای نظام سلامت محسوب می گردد.

رئیس انجمن باروری آمریکا ASRM خاطر نشان کرد: ویروس SARS-CoV2 عضوی از خانواده عظیم ویروس کرونا است که نگرانی های بهداشتی قابل توجهی را ایجاد نموده است. SARS-CoV2 از راه هوا منتقل می گردد و راستا تنفسی محل اصلی جذب آن است. بنابراین، استراتژی هایی از قبیل فاصله گذاری اجتماعی، ماسک زدن و اجتناب از فضاهای بسته داخلی در کاهش انتقال این بیماری بسیار موثر است.

به گفته پروفسور تیلور، نگرانی های مربوط به باروری مانعی برای درمان بهینه زنان جوان تلقی می گردد. تا به امروز داده ای مبنی براینکه این ویروس گامت ها را آلوده می نماید ثبت نشده است.

وی ادامه داد: زنانی که در دوران بارداری به عفونت کووید مبتلا می شوند در معرض خطر بیشتری هستند. آنها بیشتر از زنان غیر باردار هم سن خود احتیاج به بستری شدن و تهویه مکانیکی دارند و احتمال مرگ در آنها بالاتر است. استفاده از بعضی داروها برای درمان کووید هم در دوران بارداری به علت نگرانی از اثرات مضر یا ناشناخته روی جنین، محدود می گردد.

رئیس انجمن باروری آمریکا ASRM افزود: استفاده از واکسن برای همه زنان توصیه می گردد. به خصوص کسانی که باردار هستند یا قصد باردار شدن دارند. شواهد واکسیناسیون نشان داده است که واکسیناسیون در دوران بارداری بی خطر است. به طور مشابه، چندین مطالعه نشان داده اند که واکسن هیچ اثر منفی بر قدرت باروری در آینده هم نخواهد داشت.

وی گفت: راهکار بلندمدت این بیماری همه گیر، واکسیناسیون است و بدون در نظر گرفتن شرایط بارداری باید به همه زنان واکسن ارائه گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "واکسن کرونا اثر منفی بر قدرت باروری نخواهد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن کرونا اثر منفی بر قدرت باروری نخواهد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید