وحشتناک ترین و دردناک ترین زهرهای دنیا

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، خبرنگاران: مارها، عنکبوت ها و حشرات، موجودات زیادی در طبیعت هستند که برای شکار یا محافظت از خودشان زهر دارند. این موجودات توانایی تزریق زهر به ما از طریق دهان، پنجه ها و ... دارند و این زهر می تواند هرکاری کند از فاسد کردن پوست گرفته تا از کار انداختن اندام های بدن!

وحشتناک ترین و دردناک ترین زهرهای دنیا

افراد بدشانسی که نیش موجودات سمی را تجربه می کنند، ممکن است دچار یک تورم کوچک یا حتی مرگ شوند. هیچ یک از ما به طور مطلق از نیش موجودات در طبیعت در امان نیستیم، بنابراین بهتر است آگاهی خود را درباره آن ها افزایش دهیم. در این مطلب با وحشتناک ترین و دردناک ترین زهر های موجودات در طبیعت آشنا می شوید.

زهر عنکبوت گوشه نشین قهوه ای (Brown Recluse)

می گویند زمانی یک دختر جوان به آرایشگاه می رود تا موهای خود را درست کرده و به شکل حلقه ببافد. یک روز او از سردرد شدید شکایت می کند، سردردش آنقدر شدید بوده که نمی توانسته جلوی گریه خود را بگیرد، بنابراین مادرش او را به اورژانس می برد تا علت سردرد را پیدا کنند.

پزشکان آغاز به باز کردن مو های بافته او می کنند تا ببینند آیا سردرد علت فیزیکی دارد یا نه. ناگهان کل پوست سر دختر کنده شده و در دست آن ها می افتد. پزشک وحشت زده پوست و مو را روی زمین می اندازد و یک دسته عنکبوت گوشه نشین قهوه ای از موهایش بیرون می آیند که تمام این مدت در موهایش زندگی می کرده و با گزیدن پوست سرش، باعث پوسیدگی آن شده بودند. شاید این ماجرا فقط یک افسانه باشد، اما اثرات نیش عنکبوت گوشه نشین قهوه ای کاملا واقعی هستند.

سم آن ها حاوی پروتئینی است که باعث می شود بافت شما از درون به بیرون فاسد شود و فاسد شدن از محل گزش آغاز می شود. وقتی پوسیدگی آغاز شد (دو تا سه روز بعد از گزش) تنها گزینه شما این است که محل فاسد شده را جدا کرده، زخم را ضدعفونی کنید و پیوند پوستی بگیرید.

زهر مار کبرا

کبرا ها مار های جالبی هستند، اما زهر آن ها اصلا جالب نیست. حتی لازم نیست مار کبرا خودش را به زحمت بیندازد و شما را بگزد تا بدنتان را سمی کند، یک کبرای سرحال و بدجنس به راحتی می تواند از فاصله 2 متری زهر خود را به چشمان شما پرتاب کند. این زهر نه تنها شما را کور می کند بلکه صدمه می زند.

از آن بدتر اینکه اگر زهر وارد جریان خون شود، تنها 30 دقیقه فرصت دارید تا نجات پیدا کنید، در غیر این صورت در اثر خفگی می میرید. زهر کبرا روش جدیدی برای کشتن قربانیان خود دارد: زهر خودش را به گیرنده های مسئول حرکت دیافراگم (عضله ای که ریه های شما را حرکت می دهد) می چسباند و مانع دریافت دستورات مغز برای حرکت می شود. اگر یک سوم گیرنده ها به خطر بیفتند، تنفس متوقف می شود و در اثر خفگی می میرید.

زهر سنگ ماهی (Stonefish)

می دانستید نوعی ماهی وجود دارد که می تواند به طرز دردناکی شما را بکشد؟ درمورد مار یا حیوانی با دندان های تیز صحبت نمی کنیم، در مورد یک نوع ماهی زشت و ساده صحبت می کنیم که کف اقیانوس می خزد و با نام سنگ ماهی شناخته می شود، چون شبیه سنگ است.

اشتباه دریافت آن با سنگ دقیقا همان کاری است که ممکن است منجر به مرگ شما شود. اگر به طور اتفاقی روی یکی از خارهای این ماهی پا بگذارید، مرگ فجیعی را تجربه خواهید کرد. زهر سنگ ماهی از طریق مکانیسمی که دانشمندان هنوز کاملا آن را درک نکرده اند، پروتئینی را در جریان خون شما آزاد می کند که شبیه به زهر مار کبرا است. با این حال، سنگ ماهی نه تنها با متوقف کردن حرکت ریه ها شما را خفه می کند، بلکه باعث درد شدید، تشنج، گرفتگی عضلانی شدید، آسیب قلبی و فلج شدن هم می شود.

زهر شیرماهی (Lionfish)

اگرچه شیرماهی به اندازه سنگ ماهی کشنده نیست، اما تلاش خود را می کند که چند گالن اشک از چشم قربانیانش بیرون بکشد. بسته به تعداد تیغ هایی که به شما برخورد می کند، این ماهی های زیبا اما ترسناک، باعث درد، تعریق شدید، مسائل تنفسی و اگر بدشانس باشید، فلج شدن می شوند و سپس غرق می شوید.

زهر ستاره دریایی تاج تیغی (Crown Of Thorns Seastar)

اگر گرفتار خارهای تیز و وحشتناک ستاره دریایی تاج تیغی (که حتی می تواند لباس و دستکش غواصی را سوراخ کند) شوید، فورا درد ناتوان کننده ای را تجربه خواهید کرد و بعد از آن دچار خونریزی و تورم شدید می شوید. هرچند معمولا علائم ظرف 30 دقیقه تا 3 ساعت خود به خود برطرف می شوند، اما اگر آنقدر بدشانس باشید که دوز زیادی از زهر وارد بدنتان شود، دچار بی حسی، استفراغ، سردرد شدید و در موارد بسیار نادر فلج می شوید.

زهر عقرب بارک آریزونا (Arizona Bark Scorpion)

عقرب ها درست از کابوس های انسان بیرون آمده و وارد دنیای بیداری شده اند تا ما را به وحشت بیندازند. عقرب بارک آریزونا بدترین بدترین ها است، هم از نظر ظاهری و هم از نظر سمی بودن. در حالی که بیشتر عقرب ها برای انسان بی ضرر هستند و درد و تورم کمی ایجاد می کنند، اگر عقرب بارک آریزونا تصمیم بگیرد از زهرش روی شما استفاده کند، آسیب جدی به شما وارد می کند.

زهر عقرب بارک آریزونا باعث درد شدید، تورم، بی حسی، کف کردن دهان، مسائل تنفسی، تشنج و گاهی خفگی می شود.

زهر هیولای گیلا (Gila Monster)

اگرچه زهر هیولای گیلا نسبتا ملایم است، اما روش انتقال آن وحشتناک است. برخلاف مار های سمی، هیولای گیلا دندان هایپودرمی ندارد. هیولای گیلا برای اینکه زهر خود را وارد بدن شما کند، نه تنها نیش نمی زند، بلکه بخشی از بدن را محکم گرفته و می جود، اغلب جلو و عقب می رود تا زخم را پاره کند و بتواند آن را آلوده به زهر کند. خود زهر بسیار دردناک است و هیچ پادزهر شناخته شده ای برای آن وجود ندارد. این زهر هرگز باعث مرگ انسان نشده، اما باعث درد وحشتناکی می شود.

زهر عنکبوت بیوه سیاه (Black Widow)

با کمال تعجب، عنکبوت بیوه سیاه یک قاتل کوچک سر به زیر است. برای اینکه این موجود کوچک شما را نیش بزند، باید واقعا آن را تحریک کنید و بعد منتظر یک لحظه بسیار بسیار بد باشید.

عنکبوت بیوه سیاه یکی قوی ترین زهر ها را در دنیای عنکبوتیان دارد و تنها با یک نیش می تواند یک مرد بالغ سالم را از پا درآورد و نحوه کشتن آن هم بسیار وحشتناک است.

نیش این عنکبوت، سمی را درون خون آزاد می کند و سیستم عصبی شما را مختل می کند. در عرض چند دقیقه، کنترل بدنتان را از دست می دهید و عضلات شما مکررا موج درد شدیدی را تجربه می کنند، عضلات شما به شدت می گیرد و حتی با درمان تا 24 ساعت طول می کشد. مطمئنا اگر کمک پزشکی به موقع دریافت کنید بهبود می یابد، در غیر این صورت مرگ بسیار وحشتناکی را تجربه خواهید کرد.

زهر شاهین رطیل (Tarantula Hawk)

شاهین رطیل یک حشره بزرگ ترسناک است. دلیل نامگذاری آن هم این است که رطیل ها را شکار می کند و می خورد. هرچند زهر آن ها کشنده نیست، اما به قدری دردناک است که فقط یک نیش آن ها می تواند یک مرد بالغ را از کار بیندازد. اگر این حشره شما را نیش بزند تنها کاری که می توانید بکنید این است که روی زمین دراز بکشید و فریاد بزنید تا درد آن تمام شود.

زهر نوک اردکی (Platypus)

نوک اردکی هم مو دارد و هم منقار! هم تخم می گذارد و هم شیر می دهد. علاوه بر این خارهای 1.2 سانتیمتری روی پا های کوچکش دارد که زهر تولید می کنند. اما نه فقط یک زهر عادی، بلکه ماندگارترین و دردناک ترین زهر در دنیای حیوانات!

این درد قوری، کاملا ویرانگر و بی پایان است. از همه بدتر این که از هیچ مُسکنی نمی توان برای آن استفاده کرد. حتی مورفین هم نمی تواند درد آن را آرام کند، هیچ کاری برای متوقف کردن درد نمی توان کرد مگر از بین بردن کامل منطقه آسیب دیده. عضلات این ناحیه خشک می شوند، می لرزید، عرق می کنید و از درد و زهر استفراغ می کنید. از همه بدتر این که این درد فجیع 3 ماه ادامه دارد. یعنی به مدت 90 روز، هر روز درد می کشید، استفراغ می کنید و رنج می برید.

در واقع نمی میرید، اما آرزو می کنید که کاش می مردید!

منبع: listverse

منبع: برترین ها

به "وحشتناک ترین و دردناک ترین زهرهای دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وحشتناک ترین و دردناک ترین زهرهای دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید