پکن خطاب به سران ناتو: از چین هراسی دست بردارید

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور به نقل از رویترز، هیئت نمایندگی چین در اتحادیه اروپا، طی بیانیه ای، به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) هشدار داد که دست از اغراق و گزافه گویی درباره تئوری تهدید چین بردارد.

پکن خطاب به سران ناتو: از چین هراسی دست بردارید

به گفته دولت پکن، اظهارات ناتو بر مبنای اتهام زنی به توسعه صلح آمیز چین، قضاوت نادرست درباره سیاست خارجی این کشور و همچنین نشانگر نگرش جنگ سرد است.

این هیئت، با بیان اینکه کشور چین همیشه متعهد به پیشرفت و توسعه صلح آمیز است، ادامه داد: ما هیچ گونه چالش برنامه ریزی شده در برابر کسی قرار نخواهیم داد، اما چنانچه کسی بخواهد چالش برنامه ریزی شده پیش رویمان قرار دهد؛ بی تفاوت از کنار آن عبور نخواهیم کرد.

هشدار پکن در حالی است که در اجلاس روز گذشته سران ناتو که در بروکسل پایتخت بلژیک برگزار گردید، این ادعا مطرح شد که چین چالش های سیستماتیک بلندمدت برای اعضای پیمان آتلانتیک شمالی ایجاد می نماید.

سران عضو این سازمان همچنین مدعی شدند که کشورهایشان با رقابت نظام مند از سوی قدرت هایی روبرو هستند که به زعم آنها مستبد هستند.

اعتراض چین نسبت به اتهامات مطرح شده ناتو در حالی است که سفارت این کشور در لندن پیشتر طی بیانیه ای اعتراض شدید این کشور را نسبت به مسائل مطرح شده در بیانیه پایانی نشست سران گروه هفت هم اعلام نموده بود و از آنها خواسته بود از مداخله در امور داخلی چین دست بر دارند.

در بیانیه پایانی نشست جی هفت، با رویکردی انتقادی به مسائلی از قبیل هنگ کنگ، سین کیانگ، تایوان و همچنین منشاء ویروس کرونا، پرداخته شد.

پیشتر از آن نیز دولت چین رویکرد اتخاذ شده در اجلاس سران گروه هفت را به شدت محکوم نموده و گفته بود چارچوب کلی این نشست و اتهاماتی که در آن مطرح می گردد جوابگوی نیازهای امروز نیست.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پکن خطاب به سران ناتو: از چین هراسی دست بردارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن خطاب به سران ناتو: از چین هراسی دست بردارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید