چرا قانون منع جذب بازیکن خارجی باید برای سرخابی باشد؟، بعضی تعطیلی لیگ را با سهمیه آسیا می خواهند

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، مدیر تیم فوتبال پرسپولیس گفت: اگر قرار است قانونی مبنی بر منع به کارگیری بازیکن و مربی خارجی اجرا گردد باید برای همه تیم ها باشد نه فقط پرسپولیس و استقلال.

چرا قانون منع جذب بازیکن خارجی باید برای سرخابی باشد؟، بعضی تعطیلی لیگ را با سهمیه آسیا می خواهند

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری وبلاگ کاتالوگ و بروشور از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، افشین پیروانی که در رادیو ورزش صحبت می کرد درباره منع جذب بازیکن و مربی خارجی در تیم های پرسپولیس و استقلال اظهار کرد: متأسفانه بعد از اینکه چند بازیکن خارجی بی کیفیت به لیگ ما آمدند این بهانه به دوستان داده شده که چنین تصمیمی بگیرند. اگر قرار باشد قانون باشد، باید کلی و برای همه تیم ها لازم الاجرا باشد. نمی گردد پرسپولیس و استقلال بازیکن خارجی نگیرند ولی بقیه تیم ها بگیرند. با این شرایط این دو تیم خودبه خود تضعیف می شوند.

او ادامه داد: این اواخر فیلتری وجود نداشته که بازیکنان خارجی ای که جذب می شوند از آن رد شوند. ما در این دو باشگاه بازیکنانی را داشته ایم که آمده اند قرارداد بسته اند ولی حتی یک دقیقه هم بازی ننموده اند و بعد رفته اند و در فیفا از آن تیم شکایت نموده اند. الان هم دوستان در وزارت ورزش دیده اند که این دو باشگاه وضع اقتصادی خوبی ندارند، چنین تصمیمی گرفته اند اما باز هم می گویم اگر قانونی هست باید برای همه تیم ها باشد.

پیروانی گفت: در سال های قبل برخی بازیکنان خارجی به پرسپولیس آمده اند که بازیکنان ایرانی به مراتب بهتر از آن ها عمل نموده اند و تازه آن ها دلاری و چندین برابر بازیکن ایرانی پول گرفته اند اما کارایی نداشته اند.

کاپیتان اسبق سرخپوشان پایتخت با اشاره به اینکه بهتر است به جای منع ورود خارجی ها برای استخدام آن ها از فیلترهای خاصی استفاده کرد، گفت: باید رزومه هر بازیکن، بازی های ملی اش، لیگ هایی که در آن ها بازی نموده و مواردی از این دست را برای دریافت خارجی ها به کار ببریم و اینکه به کل مانع حضور آن ها در لیگمان شویم درست نیست. یقین بدانید که بودن امثال برانکو یا بازیکنان خارجی خوب به نفع فوتبال ماست. از طرف دیگر ما نمی توانیم بدون بازیکن خارجی به لیگ قهرمانان آسیا برویم. در آنجا بازیکنان خارجی تأثیرگذار و مشخص نماینده هستند. شما می بینید که تیم های دیگر در آسیا برای موفقیت چه پول های کلانی خرج می نمایند و بازیکنان عظیمی مخصوصاً در خط حمله برای خود می خرند.

او ادامه داد: با توجه به همه این موارد، به نظر می رسد که این تصمیم جای تجدیدنظر دارد و باید بیشتر روی آن کار گردد. ضمن اینکه تیم هایی که نماینده ایران در آسیا هستند باید تقویت شوند وگرنه متضرر می شوند و برای نتیجه دریافت کار سختی خواهند داشت.

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس درباره ادامه مسابقات لیگ گفت: سخنگوی محترم دولت امروز اعلام نموده اند که مدارس با رعایت مسائل بهداشتی از 27 اردیبهشت بازگشایی خواهند شد و همین طور آرایشگاه ها و رستوران ها و برخی مشاغل پرخطر دیگر هم به کار بازخواهند گشت ولی نمی دانم مشکل فوتبال چیست که هنوز برای ادامه آن به جمع بندی نرسیده اند. روی سخنم با افرادی است که دوست دارند پرسپولیس قهرمان نگردد و بازی ها ادامه پیدا نکند، اما من به شما قول می دهم اگر لیگ سال جاری تعطیل گردد سال دیگر هم برگزار نخواهد شد و فوتبالیست ها باید دنبال یک شغل دیگر باشند. یک سری مطبوعات هم هر روز می نویسند چرا لیگ تعطیل نمی گردد. خب دوست عزیز ورزشی نویس! اگر فوتبال تعطیل گردد که شما دیگر سوژه ای برای پرداختن ندارید.

پیروانی گفت: کره جنوبی هم درگیر کرونا بوده اما لیگش را شروع نموده و آلمان از چند روز دیگر لیگ خود را شروع می نماید. انگلیس و ایتالیا هم برای ادامه لیگ خود را آماده می نمایند. به نظر من دوستان منطق را بیشتر ملاک قرار دهند و احساسی صحبت ننمایند. برخی از دوستان هم گفته اند بازی ها تعطیل گردد و ما را نماینده ایران در آسیا معرفی کنید. یعنی سهمیه را می خواهند اما حاضر نیستند پرسپولیس قهرمان اعلام گردد؟

او تأکید کرد: من همین جا به نمایندگی از باشگاه عظیم پرسپولیس می گویم که ما دوست داریم قهرمانی مان درون زمین رقم بخورد. با این حال تأکید ما روی سلامتی مردم است. این را هم بگویم کسانی هم که دارند تصمیم گیری می نمایند، خودشان به یک سری از تیم ها وابستگی دارند. همه جا اکثراً باز شده و مردم به کارشان بازگشته اند. نمی دانم مشکل فوتبال چیست؟ پس لیگ یک را می خواهند چه نمایند؟ خیلی از تیم ها آنجا هم زحمت کشیده اند و هزینه نموده اند. یعنی تمام جامعه امنیت بهداشتی دارد به غیر از فوتبال؟ ما در مرداد هم بازی های آسیایی در پیش داریم. مگر می گردد از اسفند تمرین ننموده ایم و بعد از 5 ماه فقط با چند بازی محبت آمیز ساده سراغ این بازی ها برویم؟ من نمی دانم دوستان چه فکری می نمایند و منتظر چه هستند.

پیروانی گفت: شک نکنید تمرینات که شروع گردد هر روز یکی دو باشگاه می گویند فلان بازیکن یا فلان مربی مان یا ماساژورمان کرونا گرفته اند و دوباره همین بهانه های تکراری را برای ادامه لیگ مطرح می نمایند. برای ما هم جان و سلامتی مردم از هر چیزی مهمتر است. همه صنوف به کار برگشته اند و فکر می کنم فقط باشگاه های ورزشی و فوتبال باقی مانده است. کارخانه ها و مشاغلی که دوستان منبع درآمدی شان است به کار برگشته اند ولی فقط انگار فوتبال مشکل دارد. با این حال شک نکنید اگر فوتبال سال جاری ادامه پیدا نکند فصل بعد هم شرایط برگزاری را ندارد.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "چرا قانون منع جذب بازیکن خارجی باید برای سرخابی باشد؟، بعضی تعطیلی لیگ را با سهمیه آسیا می خواهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا قانون منع جذب بازیکن خارجی باید برای سرخابی باشد؟، بعضی تعطیلی لیگ را با سهمیه آسیا می خواهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید