45 درصد به بافت فرسوده شهر تهران افزوده شد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، تهران (پانا) - رئیس کمیته بودجه و نظارت اقتصادی شورای اسلامی شهر تهران گفت بر اساس مصوبه کمیسیون ماده 5 و تایید شورای عالی شهر سازی و معماری در آخرین روزهای اسفند سال 99 بالغ بر1519 هکتار به محدوده 3386 هکتاری بافت فرسوده شهر تهران افزوده شد.

45 درصد به بافت فرسوده شهر تهران افزوده شد

مجید فراهانی در دویست و هشتاد و چهارمین جلسه شورا گفت: اتفاق مهمی که در آخرین روزهای اسفند سال گذشته افتاد که البته خیلی منعکس نشد ولی از توفیقات مهم مدیریت شهری در سال گذشته بود و طلیعه بسیار خوبی در سال پیش رو است موضوع، اضافه شدن 45 درصد به بافت فرسوده شهر تهران است که با مصوبه کمیسیون ماده 5 و تایید شورای عالی شهر سازی در آخرین روزهای اسفند سال گذشته رخ داد.

وی اضافه نمود: با پیگیری های مفصلی که مدیریت شهری انجام داد در نهایت کمیسیون ماده 5 مصوبه ای را به تصویب رساند که بر اساس آن 1519 هکتار به محدوده 3386 هکتاری بافت فرسوده شهر تهران اضافه نموده شد.بر این اساس 45 درصد به محدوده بافت فرسوده شهر تهران در مناطق مختلف اضافه شد.

رییس کمیته بودجه و نظارت اقتصادی شورا اضافه نمود: بافت فرسوده ای که واجد ریز دانگی، نفوذ ناپذیری و ناپایداری هست و مطابق نقشه های کمیسیون ماده 5 این مساحت به به بافتفرسوده شهر تهران اضافه می گردد.

فراهانی ادامه داد: بر این اساس زین پس مالکان در این محدوده ها می توانند از مشوق ها و تسهیلاتی که سازندگان در بافت فرسوده دریافت می نمایند، استفاده نمایند. در محدوده بازار تهران و راسته های تجاری نیز واحد های مسکونی که اقدام به اخذپروانه تخریب و نوسازی می نمایند از این مشوق ها و تسهیلات قانون ساماندهی و حمایت از فراوری و عرضه مسکن بهره مند می شوند.

فراهانی گفت: می دانید که سالها می گردد شهرداری تهران تسهیلات و تشویق های خوبی برای نوسازی واحد ها در بافت فرسوده ارائه می دهد به خصوص اگر مالکان اقدام به تجمیع واحد های خود نمایند.

وی همچنین اضافه نمود: همچنین از دولت انتظار داریم به تکالیف خود در مورد ارایه انشعابات رایگان به سازندگان بافت فرسوده عمل نمایند.

فراهانی گفت: می دانید که یکی از مهمترین مسائل مدیریت شهری مسئله بافت فرسوده است چرا که اگر بحرانی به وجود آید بیشترین آسیب را شهر تهران از این ناحیه خواهد دید. به عنوان نمونه اگر زلزله بالای 6.5 ریشتری در تهران رخ دهد بیش از 2 میلیون نفر در معرض آسیب جدی قرار خواهند گرفت.

وی اضافه نمود: این اضافه شدن نزدیک 50 درصدی به بافت فرسوده می تواند نوید بخش بازسازی و نوسازی شهر تهران در سالهای پیش رو باشد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "45 درصد به بافت فرسوده شهر تهران افزوده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "45 درصد به بافت فرسوده شهر تهران افزوده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید