آبتین سرایی : قطعه زمین اس7 را در منطقه ممنوعه ساختیم

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، تهران (پانا) - آبتین سرابی کارگردان فیلم کوتاه قطعه زمین اس7 گفت این مستند در شرایط اقلیمی بسیار سخت و در مزرعه ای ساخته شد که در منطقه ممنوعه بود و هیچ کس برای فیلمبرداری حق ورود به آن را نداشت.

آبتین سرایی : قطعه زمین اس7 را در منطقه ممنوعه ساختیم

آبتین سرابی نویسنده و کارگردان قطعه زمین اس 7 حاضر در بخش تجربی سی و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران به پانا گفت: قطعه زمین اس 7، فیلمی است مستند و 28 دقیقه ای درباره کارگران نیشکر و سختی کار در بزرگترین مزرعه نیشکر در کشور سنگال که در شهر ریچارد تول واقع در خط مرزی موریتانی واقع شده است.

او درباره دشواری های ساخت این اثر ادامه داد: مهم ترین چالش گروه ما این بود که این مزرعه به نوعی منطقه ممنوعه است و هیچ کس برای فیلمبرداری حق ورود به آن را ندارد و این اولین باری است که فیلمی درباره آنجا ساخته می گردد. برای ورود رایزنی های بسیاری به وسیله دولت فرانسه انجام شد تا این که توانستیم مجوز بگیریم؛ به شرط اینکه مصاحبه ای با کارگران نداشته باشیم. در طول فیلمبرداری مراقبی همراه ما بود تا اجازه ندهد با کارگران صحبت کنیم. از این رو من سعی کردم با تصاویر شاعرانه و صدای راوی حق مطلب را ادا کنم.

سرابی گفت: چالش دیگر این بود که ما فقط برای دو نفر مجوز حضور و فقط سه روز حق ورود به این منطقه را داشتیم و به همین علت بسیار فشرده مراحل فیلمبرداری را انجام دادیم. طوریکه از 4 صبح تا 10 شب در شرایط آب و هوایی بسیار گرم پروژه را فیلمبرداری کردیم.

این کارگردان اعلام کرد: نام این فیلم بر اساس نام زمین های زراعتی همان جا که حروف الفبا و اعداد هستند، انتخاب کردم. هم چنین عدد هفت را به علت نشانه هایی که این عدد در علوم مختلف دارد، برگزیدم.

سرابی با اشاره به علاقه اش به فیلمسازی در گونه تجربی گفت: از ابتدا تا به امروز تمامی فیلم هایی که ساخته ام همه تجربی بوده اند. شاید یکی از دلایلش این باشد که از ویدیو آرت به فیلمسازی رسیده ام.

وی درباره اسکار کوالیفاید شدن جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران از دوره سی و هشتم به بعد گفت: هنوز برای ارزیابی زود است اما در مجموع امیدوارم اتفاق های خوبی برای سینمای کوتاه ایران رقم بخورد. فقط می توانم بگویم بسیار خوشحالم که برای اولین بار فیلمم را در کشور خودم نمایش می دهند. همواره تماشا بازخورد و نظرات هم وطنان یک فیلمساز نسبت به اثر باعث بازبینی فیلم و پیشرفت در کار او می گردد.

سی وهشتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران 27 مهر تا 2 آبان 1400 (19 تا 24 اکتبر 2021) برگزار می گردد. این رویداد برای اولین بار در تاریخ سینمای ایران واجد شرایط تایید آموزشگاه اسکار شناخته و معرفی شده است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "آبتین سرایی : قطعه زمین اس7 را در منطقه ممنوعه ساختیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبتین سرایی : قطعه زمین اس7 را در منطقه ممنوعه ساختیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید