آشنایی با جزیره های مختلف آشپزخانه

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، جزیره آشپزخانه یکی از المان هایی است که امروزه مورد توجه بسیاری از طراحان داخلی قرار گرفته است. در سال های اخیر همانطور که شاهد هستید صاحب خانه ها و طراحان داخلی توجه ویژه ای به طراحی داخلی منزل می کنند و همواره به دنبال ایده های نو و کاربردی هستند. در طراحی منزل، تمام قسمت ها از راهرو ورودی گرفته تا اتاق خواب مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرند و تدابیر ویژه ای در خصوص زیباسازی و بهینه سازی فضای آن ها اندیشیده می شود. یکی از این قسمت ها که محبوب خانم های خانه دار بوده و بیشتر وقت خود را در آن می گذرانند آشپزخانه است. دکوراسیون این مکان باید به بهترین شکل صورت گیرد تا علاوه بر ایجاد زیبایی نیاز کدبانوی منزل را برآورده ساخته و آسایش و راحتی را برای وی به ارمغان آورد.

آشنایی با جزیره های مختلف آشپزخانه

همانطور که در نوشته های پیشین ما به آن پرداخته شد، کابینت مهم ترین و ضروری ترین جزء دکور آشپزخانه است که با انواع جنس و روکش ساخته می شود. برای داشتن یک اشپزخانه زیبا تنها کافیست کابینت را با بهترین طرح و جنس سفارش دهید و یک عمر از زیبایی و کارایی آن لذت ببرید. خرید کابینت آشپزخانه باید با آگاهی کامل انجام شود، از این رو رعایت تمام نکات مربوط به انتخاب این المان ضروری می باشد.

امروزه در طراحی دکوراسیون آشپزخانه از شیوه جدیدی برای چیدمان کابینت ها استفاده میشود. در این روش یک کابینت یا چند کابینت به صورت ردیفی در مرکز آشپزخانه قرار گرفته و یک جزیره تشکیل می دهند. جزیره آشپزخانه کاربردهای متفاوتی دارد و میتوان از آن صرفا برای نگهداری وسایل آشپزخانه استفاده کرد یا با چیدن صندلی در اطراف آن به عنوان میز نهارخوری از این چیدمان بهره برد. علاوه بر آن برای جدا نمودن حریم آشپزخانه از فضای اطراف میتوان از جزیره استفاده نمود. اگر به نمونه های طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن در سایت مراجعه کنید متوجه می شوید آشپزخانه جزیره بسیار قابل قبول تر از اشپزخانه های معمولی است زیرا ظاهر آن ها بسیار متفاوت بوده و فضای خانه را دلبازتر و زیباتر نشان می دهند.

جزیره آشپزخانه ثابت

بر روی جزیره آشپزخانه ثابت میتوان سینک ظرفشویی و اجاق گاز نصب کرد و با استفاده از تجهیزات لازم از آنها استفاده نمود. با انجام اینکار علاوه بر زیبایی که در دکوراسیون آشپزخانه ایجاد میشود, استفاده بهینه از این دکور صورت میگیرد.

جزیره آشپزخانه متحرک

گاهی میتوان در زیر جزیره آشپزخانه چرخ قرار داد و آن را به راحتی در فضای آشپزخانه جا به جا کرد. البته نصب اجاق گاز و سینک ظرفشویی بر روی جزیره های متحرک امکان پذیر نمیباشد. این نوع جزیره اصولا به عنوان میز نهارخوری و یا برای نگهداری ظرف و ظروف در خانه مورد استفاده قرار میگیرد.

منبع: ساختمانچی

به "آشنایی با جزیره های مختلف آشپزخانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با جزیره های مختلف آشپزخانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید