ائتلاف سعودی: هدف قرار دریافت الشیبه، تهدید امنیت انرژی دنیا است

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، سخنگوی ائتلاف سعودی در واکنش به حملات پهپادی اخیر یمن به میدان نفتی الشیبه واقع در جنوب غربی عربستان گفت که با حمله حوثی ها به الشیبه، نه فقط انرژی عربستان بلکه امنیت انرژی و اقتصاد دنیا به خطر افتاده است.

ائتلاف سعودی: هدف قرار دریافت الشیبه، تهدید امنیت انرژی دنیا است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کاتالوگ و بروشور، ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف سعودی روز دوشنبه در یک نشست خبری گفت که با حملات پهپادی یمن به میدان نفتی الشیبه، نه فقط انرژی عربستان بلکه امنیت انرژی و اقتصاد دنیا در معرض تهدید قرار گرفته است.

وی تاکید نمود که همه تدابیر لازم را برای حمایت از زیرساخت ها و تاسیسات نفتی عربستان در راستای حفاظت از امنیت انرژی دنیا اتخاذ خواهیم کرد.

ترکی المالکی مدعی شد که حوثی ها (با انجام حملات موشکی و پهپادی) کشتیرانی جنوب دریای سرخ را تهدید می نمایند.

یگان پهپادی ارتش و انصارالله روز شنبه گذشته با ده فروند پهپاد تهاجمی بزرگتری منبع دخایر نفتی عربستان موسوم به الشیبه واقع در جنوب شرق این کشور و در نزدیکی مرز امارات را هدف قرار داد.

حوزه نفتی و پالایشگاه الشیبه بزرگترین ذخایر استراتژیک عربستان سعودی را در خود جای داده است و ظرفیت ذخیره بیش از یک میلیارد بشکه را دارد(جزئیات بیشتر).

سخنگوی ائتلاف سعودی در ادامه نشست خبری خود به تحولات عدن اشاره نمود و خواهان همکاری همه طیف ها و جریان های یمنی برای عبور از بحران عدن شد.

وی تاکید نمود که ما خواهان آتش بس در عدن شدیم و از شورای انتقالی جنوب یمن (تحت حمایت امارات) می خواهیم که به پای میز مذاکره بنشیند.

این در حالی است که محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن روز دوشنبه در مراسم روز ولایت در صنعاء گفت که با فروپاشی ائتلاف سعودی متشکل از هفده کشور، اکنون فقط یک یا دو کشور عضو آن هستند.

عضو شورای عالی سیاسی یمن اضافه کرد: ملت یمن طی چند سال اخیر توانسته جلوی حملات متجاوزان و اقدامات تروریستی آنها بایستد.

وی تاکید نمود که هفده کشور عضو یک ائتلاف علیه ملت یمن وارد جنگ شده اند، اما فروپاشی این ائتلاف شروع شده و اکنون یک یا دو کشور عضو آن هستند که آنها را هم شکست خواهیم داد(جزئیات بیشتر).

منبع: خبرگزاری فارس

به "ائتلاف سعودی: هدف قرار دریافت الشیبه، تهدید امنیت انرژی دنیا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف سعودی: هدف قرار دریافت الشیبه، تهدید امنیت انرژی دنیا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید