اجرای طرح توانمندسازی برای بیش از 200 سالمند و فرد دارای معلولیت زنجانی

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، معاون توانبخشی بهزیستی زنجان گفت:با اجرای این طرح،افراد دارای معلولیت بااستفاده ازظرفیت های خودبه حداکثرتوانمندی فردی درراستای استقلال می رسند.

اجرای طرح توانمندسازی برای بیش از 200 سالمند و فرد دارای معلولیت زنجانی

آقامحمدی گفت: سال جاری با اجرای طرح توانمندسازی افراد دارای معلولیت، بیش از 200 نفر سالمند و فرد دارای معلولیت شنوایی، بینایی و ضایعه نخاعی در شهرستان های زنجان، خدابنده، خرمدره از خدمات بهره مند می شوند.

او ادامه داد: با اجرای این طرح، افراد دارای معلولیت قادر خواهند بود با استفاده از توانایی ها، ظرفیت ها و استعدادهای خود و ایجاد ارتباط مؤثر در جامعه به حداکثر توانمندی فردی در راستای استقلال رسیده و با شور و نشاط در جامعه زندگی نمایند.

معاون توانبخشی بهزیستی استان زنجان اضافه کرد: استفاده از وسایل یاری توانبخشی، مناسب سازی محل زندگی، خودرو معلولین و پلاک خودرو این افراد و حمایت ویژه از دانشجویان معلول از جمله اقدامات موثر در اجرای این طرح است.

آقامحمدی گفت: در سال گذشته 641 نفر از سالمندان، معلولین دارای آسیب نخاعی، شنوایی، بینایی در شهرستان های زنجان، ابهر، خرمدره، خدابنده تحت پوشش این طرح قرار گرفته و نتایج مطلوبی حاصل شده است.

او ادامه داد: از اهداف اختصاصی طرح توانمندسازی افراد دارای معلولیت می توان به افزایش مشارکت فرد در جامعه، آشنایی فرد دارای معلولیت به خدمات موجود و حقوق شهروندی، ارتقای سلامت روانی فرد دارای معلولیت برای رسیدن به استقلال و اتوماتیک آمدی، یاری به ارتقای سلامت و بهداشت جسمی، افزایش آگاهی فرد و جامعه نسبت به نیازها و توانایی های افراد دارای معلولیت و سالمندان، حفظ توانمندی و عملکرد فعلی و شناخت های موجود افراد داری معلولیت و سالمند اشاره نمود.

وبلاگ کاتالوگ و بروشور زنجان زنجان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "اجرای طرح توانمندسازی برای بیش از 200 سالمند و فرد دارای معلولیت زنجانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح توانمندسازی برای بیش از 200 سالمند و فرد دارای معلولیت زنجانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید