اظهارات فریدون جیرانی درباره سلبریتی ها و یک جریان مورد انتقاد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، فریدون جیرانی که قرار است بزودی کتابی در خصوص بازیگری در سینما و نسل های مختلف بازیگری منتشر کند، معتقد است: جریان اصلی در سینمای ایران، همواره مورد انتقاد بوده است.

اظهارات فریدون جیرانی درباره سلبریتی ها و یک جریان مورد انتقاد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، این کارگردان سینما و تلویزیون درباره اینکه چرا کسی مثل محمدرضا گلزار هر کاری که می نماید عده ای از او انتقاد می نمایند، گفت: سینمای جذاب و جریان اصلی در ایران، همواره مورد انتقاد بوده است. بنابراین چهره های معروف همواره مورد انتقاد قرار می گرفتند و نباید ناراحت شوند. مهم تماشاچی و مردم هستند. مهم این نیست که منی که در یک گوشه نشستم، انتقاد می کنم. البته که مردم و تماشاچیان نیز از بازیگران خواسته هایی مانند چه کارهایی بازی نمایند که بهتر از کار قبلی شان باشد، موقعیتشان را حفظ و نقش های خوب بازی نمایند، دارند. اما مهم مردم هستند که بتوانند با بازیگر ارتباط برقرار نمایند.

وی که شامگاه 20 آذر ماه مهمان فرش قرمز پشت صحنه رادیو تهران بود در ادامه عنوان کرد: این مهم بودن را باید همواره مد نظر داشته باشیم چه در گذشته و چه در حال. بازیگران پولساز همواره مورد انتقاد هستند. چون فیلم هایشان فیلم های خاصی است و جریان اصلی هم که معمولاً در سینمای ایران به سینمای عامه پسند تلقی می گردد، همواره مورد انتقاد بوده و هنوز مورد انتقاد است. در حالی که اصل اقتصاد سینمای ایران از جریان اصلی است که به اقتصاد، تماشاچی و گیشه مربوط است و پولش را به وسیله فروش فیلم در گیشه و الان سایت ها و جاهای دیگر در می آورد.

مجری برنامه به مجموعه فیلم ها ستاره ها جیرانی که درباره سرنوشت سلبریتی ها اشاره نمود و اضافه کرد: واژه سلبریتی محصول دوران امروز است و دوران قدیم این واژه ها را به کار نمی بردند و بازیگران مسائل دیگری هم داشتند. به ویژه بازیگران زن در سینمای ایران معمولاً سرنوشت تلخی داشتند. من یک کتاب در خصوص بازیگری در سینما و نسل های مختلف بازیگری دارم که به زودی هم چاپ می گردد. این مسئله را در این کتاب از روح انگیز سامی نژاد که دختر لر را بازی نموده است تا بعد تشریح کردم. اگر سرنوشت ستاره ها را مرور کنیم، سرنوشت جذابی نداشته اند. شرایط جامعه ایران، شرایط خاصی است. جامعه ای که بین سنت و مدرنیته است و ماندن بین این دو تفکر همواره مسائلی را به بار آورده است. به هر حال سنت همواره خیلی قدرت داشته است و الان هم دارد و این تعارض سینما را به عنوان یک پدیده مدرن با چالش های مختلفی روبرو نموده است.

جیرانی در بخش دیگری از تبادل نظر بیان نمود: بگذاریم سلبریتی ها هم زندگی طبیعی شان را بنمایند. آنها هر کدام برای خودشان دارای یک دانش و فرهنگ هستند. زیاد وارد بحث رسالت و آگاهی نشویم و اجازه بدهیم هر کسی زندگی طبیعی خودش را انجام دهد. از کارمان لذت ببریم، به همدیگر احترام بگذاریم و در واقع این کاری است که ما باید در سینما انجام دهیم.

پشت صحنه برنامه ای است که یک هفته درمیان به صورت زنده به تهیه نمایندگی امیرحسین ثقفی و با اجرای مصطفی امامی روی آنتن رادیو تهران می رود. علاقمندان می توانند قسمت بعدی این برنامه را، شنبه 30 آذرماه ساعت 21 روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز به مدت یک ساعت بشنوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اظهارات فریدون جیرانی درباره سلبریتی ها و یک جریان مورد انتقاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات فریدون جیرانی درباره سلبریتی ها و یک جریان مورد انتقاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید