الجبیر: عربستان درباره یمن با ایران گفت وگو نخواهد کرد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، عادل الجبیر با تکرار ادعاهای ضد ایرانی خود، ایران را به حمایت از تروریسم و دخالت در امور داخلی کشور های دیگر متهم کرده و گفت پادشاهی سعودی درباره یمن با ایران صحبت نکرده و نخواهد کرد.

الجبیر: عربستان درباره یمن با ایران گفت وگو نخواهد کرد

به گزارش ، عادل الجبیر، وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی در امور خارجه در صفحه رسمی خود در توئیتر مدعی شد سخنان سخنگوی دولت ایران درباره پیام عربستان سعودی به ایران غیردقیق بوده است. او نوشته آنچه رخ داد این بوده که برخی کشور های برادر خواستار تنش زدایی با ایران شده اند و عربستان سعودی به آن ها اطلاع داده که موضع ریاض، همواره تلاش برای حصول امنیت و ثبات بوده است.

وی در پیامی دیگر نوشته است: ما همچنین به آن ها اطلاع دادیم صلح باید از جانب طرفی حاصل شود که با اقدامات خصمانه خود در حال دامن زدن به تنش ها و گسترش هرج و مرج است. ما موضع خودمان درباره ایران را که همواره در تمامی مجامع اعلام می داریم و آخرین مورد آن در مجمع عمومی سازمان ملل متحد بود به آن ها هم انتقال دادیم.

عادل الجبیر ایران را به حمایت از تروریسم و دخالت در امور داخلی کشور های دیگر متهم کرده و نوشته است: موضع عربستان سعودی را در اینجا تکرار می کنم تا بشنوند: حمایت از تروریسم، سیاست تخریب و هرج و مرج، دخالت در امور داخلی کشور های عربی، توسعه سلاح های کشتار جمعی و برنامه موشک های بالستیک را متوقف کنید.

عادل الجبیر در پیامی دیگری نوشته است: درباره آنچه سخنگوی دولت ایران درباره صلح در یمن گفت، پادشاهی سعودی درباره یمن با رژیم ایران صحبت نکرده و نخواهد کرد. مسئله یمن، کاملاً به یمنی ها مربوط است و ریشه بحران یمن، نقش بی ثبات کننده ایران است.

این در حالی است که پایگاه خبری میدل ایست آی گفت دولت عربستان سعودی به عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق به منظور ترتیب مقدمات یک نشست با ایران، به عنوان نخستین گام برای کاهش تنش در منطقه، چراغ سبز نشان داد.

میدل ایست آی در خبری اختصاصی گفت: عباس الحسناوی از مقامات دفتر نخست وزیری عراق روز سه شنبه به پایگاه میدل ایست آی گفته است عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق میان سران تهران و ریاض میانجی گری کرد و شروط هر کدام از طرف ها را برای انجام مذاکره به طرف دیگر منتقل کرده است.

عباس الحسناوی، در گفت وگو با میدل ایست آی تأیید کرد از زمان حمله به تأسیسات نفتی عربستان، عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق به عنوان میانجیگر با هدف کاهش تنش در منطقه عمل کرده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "الجبیر: عربستان درباره یمن با ایران گفت وگو نخواهد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الجبیر: عربستان درباره یمن با ایران گفت وگو نخواهد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید