اگر گوشی در آب افتاد چه کنیم؟

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، خبرنگاران :در این مطلب چند راه چاره گام به گام ارائه شده تا بتوانید در صورت رها شدن گوشی تان در آب، از آسیب های احتمالی و سوختن آن جلوگیری کنید.

اگر گوشی در آب افتاد چه کنیم؟

به نقل از msn، تا زمانی که اتفاقی برای تلفن همراهمان نیفتاده و به طور مدام در دسترس ما بوده، متوجه نخواهیم شد تا چه مقدار به آن وابسته هستیم. پس از ربوده شدن یکی از بدترین اتفاقاتی که می تواند برای گوشی ما اتفاق بیفتد، افتادن در آب است. این اتفاق می تواند حجم زیادی از استرس و اضطراب را برای ما در پی داشته باشد و در آن لحظه از خود می پرسیم که اگر گوشی را از آب خارج کنیم هنوز هم کار می نماید یا خیر.

در ادامه چند راه چاره گام به گام ارائه شده است که می تواند به شما در بروز این اتفاق یاری کند؛

مرحله اول: باتری را خارج کنید

در ابتدا باتری را خارج کنید، این کار می تواند مدار ها را قطع کند. سیم کارت را نیز خارج کنید، تا به این طریق احتمال حفظ داده هایی مانند مخاطبین را حتی اگر خود تلفن از بین رفته باشد، افزایش دهید.

مرحله دوم: زمان خشک شدن را کوتاه کنید

اگر گوشی برای مدت طولانی خیس بماند، آغاز به خوردگی می نماید. از سشوار استفاده نکنید چرا که برای این کار گرمای زیادی را فراوری می نماید و می تواند رطوبت را به عمق گوشی وارد کند.ستفاده از جاروبرقی می تواند گزینه بهتر و کم آسیب تری باشد.

مرحله سوم: رطوبت به جامانده را رفع کنید

گوشی را حداقل به مدت 12 ساعت در برنج سفید خام فرو کنید. اگر برنج در دسترستان نیست، گوشی را روی دستمال کاغذی بگذارید، سپس آن را به مدت 15 تا 20 دقیقه در فریزر قرار دهید. باتری را تعویض نموده و روشن کنید. اگر اتفاقی نیفتاد، باتری را بردارید و موبایل را به مدت پنج تا 10 دقیقه دیگر در فریزر قرار دهید. این احتمال وجود دارد که پس از چند کوشش گوشی دوباره روشن گردد.

منبع: توریسم آنلاین

به "اگر گوشی در آب افتاد چه کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر گوشی در آب افتاد چه کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید