باقری: ایران می تواند هزاران موشک و پهپاد را آماده بهره برداری کند

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، تهران (پانا) - رئیس ستاد کل نیرو های مسلح با بیان اینکه جمهوری اسلامی در زمینه ساخت موتور های هوایی پیشرفته به بلوغ رسیده است، تاکید نمود مجموعه طراحی و فراوری موتور های هوایی در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع از اجزای اصلی قدرتمندشدن و افزایش قدرت کشور است.

باقری: ایران می تواند هزاران موشک و پهپاد را آماده بهره برداری کند

به گزارش سپاه نیوز، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس ستاد کل نیرو های مسلح با حضور در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع از خط فراوری موتور ملی اوج بازدید کرد و در جریان آخرین پیشرفت ها و دستاورد های متخصصین صنعت هوایی وزارت دفاع در حوزه موتور های هوایی نهاده شد.

سرلشکر باقری پس از بازدید از مجموعه های مختلف سازمان صنایع هوایی از جمله صنعت ساخت و طراحی موتور های هوایی، با حضور در جمع مدیران ارشد این سازمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای سازمان صنایع هوایی، از کوشش های این مجموعه در راستای اعتلای قدرت دفاعی جمهوری اسلامی قدردانی کرد.

رئیس ستاد کل نیرو های مسلح با اشاره به اهمیت موتور به عنوان یک موضوع حیاتی و بسیار مهم در حوزه هواگرد ها و موشک ها گفت: موتور های محصولات هوایی جزو مهم ترین بخش و به عنوان گلوگاهی حساس به لحاظ فناوری هستند که در دنیا کشور های معدود و انگشت شماری قادر به فراوری آن هستند.

وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران باکوشش متخصصان و دانشمندان متعهد خود به بلوغی رسیده است که توانسته است با اتکال به قدرت لایزال الهی و اعتماد به نفس و اتکا به ظرفیت های داخلی به حوزه خطیر طراحی و فراوری موتور های هوایی پیشرفته وارد شده و هزاران فروند هواگرد، پهپاد و موشک را با موتور های ساخت ایران آماده بهره برداری کند و این موضوع برای نیرو های مسلح و کشور بسیار مایه فخر و مباهات است.

سرلشکر باقری با آروزی فتح قله های پیشرفت توسط متخصصین صنعت دفاعی به ویژه متخصصان صنعت طراحی و ساخت موتور های هوایی گفت: همان گونه که تدبیر حکیمانه فرمانده معظم کل قوا تأکید بر قوی شدن است، بی تردید افزایش قدرت دفاعی کشور مؤلفه اصلی قوی شدن و صنعت طراحی و فراوری موتور های هوایی نیز از اجزای اصلی این مهم به شمار می رود.

رئیس ستاد کل نیرو های مسلح با بیان اینکه فراوری موتور در کنار ارزش دفاعی از ارزش اضافه کرده مالی نیز برخوردار است، مطرح نمود: تمامی هواگردها، موشک ها و... به مسئله موتور وابسته هستند و این موضوع مهم توجه هرچه بیشتر به این بخش را اضافه کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسئله تحریم های نظام استکباری گفت: همه پیشرفت های دفاعی به برکت تحریم های ظالمانه به نتیجه رسیده است؛ چرا که این محدودیت ها، شکوفایی و خلق فرصت های ارزشمند را برای دانشمندان دفاعی ما به ارمغان آورد.

سرلشکر باقری در بخش پایانی صحبت های خود با اشاره به مسئله سرمایه انسانی به عنوان یک موضوع مهم و مورد تأکید فرمانده کل قوا توضیح داد: بر اساس این رهنمود، مهمتر از ساخت محصول، جوانانی هستند که محصول را طراحی و ساخته اند.

رئیس ستاد کل نیرو های مسلح اعلام کرد: باید نسل به نسل دانشمندان مؤمن، متدین و متخصص به این مجموعه ها اضافه شوند تا علاوه بر ایجاد ظرفیت های کارآمد، دانش جدید نیز به مجموعه های دفاعی منتقل گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "باقری: ایران می تواند هزاران موشک و پهپاد را آماده بهره برداری کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باقری: ایران می تواند هزاران موشک و پهپاد را آماده بهره برداری کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید