ترامپ: متأسفانه مجلس نمایندگان رأی لازم برای استیضاح مرا دارد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، رئیس جمههور آمریکا جمعه گفت معتقد است مجلس نمایندگان آمریکا از آراء لازم برای استیضاح او برخوردار است، اما اطمینان دارد که مجلس سنا او را تبرئه خواهد کرد.

ترامپ: متأسفانه مجلس نمایندگان رأی لازم برای استیضاح مرا دارد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کاتالوگ و بروشور، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا جمعه گفت معتقد است اعضای دموکرات مجلس کنندگان از آرا لازم برای استیضاح او برخوردار هستند.

ترامپ با وجود این، گفت اطمینان دارد که مجلس سنای آمریکا او را تبرئه خواهد کرد. او در جمع وبلاگ کاتالوگ و بروشور گفت انتظارش این است که اعضای دموکرات مجلس کنندگان آمریکا از استیضاح او حمایت کنند.

رئیس جمهور آمریکا گفت: آنها همه همسو هستند. چون با آنکه بسکمک از آنها نمی خواهند رأی بدهند، چاره دیگری ندارند و مجبورند از دستور روسایشان اطاعت کنند. البته بعد از آن آنها استیضاح را به سنا می برند و ما پیروز می شویم.

ترامپ گفت: بنابراین، دموکرات ها متأسفانه رأی لازم را دارند. آنها می توانند خیلی راحت رأی بدهند؛ با آنکه خیلی از آنها اعتقادی ندارند که باید این کار را انجام دهند؛ و من معتقدم آنها بهای هنگفتی در انتخابات خواهند پرداخت.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس کنندگان آمریکا روز 3 مهرماه رسماً آغاز تحقیقات برای استیضاح رئیس جمهور این کشور را به دلیل مسائل مطرح شده در ارتباط با گفت وگوی تلفنی ترامپ با رئیس جمهور اوکراین اعلام کرد.

رسانه های آمریکا گزارش داده اند ترامپ در این مکالمه تلفنی تلاش کرده رئیس جمهور اوکراین را برای تحقیقات فساد از کسب و کار جو بایدن و پسر او هانت تحت فشار قرار دهد.

روزنامه وال استریت ژورنال اخیراً گزارش داد ترامپ در بخشی از آن مکالمه اعطای کمک نظامی به اوکراین را به انجام این تحقیقات منوط کرده است.

کلید زدن استیضاح روندی پیچیده و پر پیچ و خم دارد. رئیس جمهور را به دلیل ارتکاب هر جرم معمولی هم نمی توان استیضاح کرد و طبق بند 4 ماده 2 قانون اساسی آمریکا این کار فقط در صورتی مجاز است که او طبق ادله متفن مرتکب جرائم سنگینی مانند خیانت، ارتشا و سایر تخلفات و جرائم مربوط به افراد عالی رتبه شده باشد.

فرایند کار، از مجلس کنندگان آغاز می شود و در صورتی که اکثریت قانونگذاران در این مجلس (نصف به علاوه یک) موافق استیضاح باشند، روند کار به جریان خواهد افتاد.

در ادامه، مجلس کنندگان در صورت موافقت با استیضاح از مجلس سنا می خواهد دادگاه تشکیل دهد و متهم را محاکمه کند. محکومیت قطعی رئیس جمهور که عزل او را در پی خواهد داشت مستلزم آن است که دو سوم سناتورها (67 کننده) به این موضوع رأی مثبت دهند و موافق آن باشند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ترامپ: متأسفانه مجلس نمایندگان رأی لازم برای استیضاح مرا دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: متأسفانه مجلس نمایندگان رأی لازم برای استیضاح مرا دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید