توییتر حساب دونالد ترامپ را برای همواره بست

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، ترامپ با 88 میلیون و 700 هزار نفر یکی از پربیننده ترین کاربران توییتر بود و بسیاری از مردم دنیا حساب کاربری او را به عنوان نخستین مرجع اخبار قدرتمندترین رهبر دنیا می شناختند.

توییتر حساب دونالد ترامپ را برای همواره بست

یورش به ساختمان کنگره در روز چهارشنبه شورش علیه حکومت ارزیابی شده و ترامپ به عنوان هدایتگر اصلی آن مورد انتقاد قرار گرفته استشبکه اجتماعی توییتر از مسدود شدن کامل و دایمی حساب دونالد ترامپ اطلاع داده است.

بخش ایمنی توییتر علت این تصمیم را پیشگیری از احتمال تشویش و ترغیب به خشونت بیشتر عنوان نموده است. ترامپ بیش از 88 میلیون فالور در توییتر داشت و از آن به عنوان تربیون اصلی برای انتشار اظهارات و حتی تصمیم های مهم خود در کاخ سفید استفاده می کرد.

فیسبوک هم روز گذشته اعلام نموده بود که دست کم تا خاتمه مراسم تحلیف و انتقال قدرت به جو بایدن، حساب کاربری ترامپ در فیسبوک و اینستاگرام را تعلیق نموده است.یوتیوب و چند شبکه اجتماعی عظیم دیگر هم از تصمیمات مشابه اطلاع داده اند.

توییتر و فیسبوک از چند ماه پیش و در آستانه اوج گیری کارزار های انتخاباتی با نصب برچسب های هشدار و حتی حذف پست های آقای ترامپ کوشش نموده بودند از انتشار ادعا های بدون پشتوانه او درباره انتخابات جلوگیری نمایند.

توییتر شبکه اجتماعی مورد علاقه ترامپ بود. او آنجا یش از 88 میلیون فالور داشت

ترامپ دو میلیارد دلار برای توییتر سودآوری داشت

دقایقی بعد از اعلام خبر اخراج دونالد ترامپ از توییتر، رسانه ها این خبر را به تیتر اول خود بدل کردند و به ارزیابی آن پرداختند. یکی از کاربران در توییتر لینکی از گزارش ماه اوت سال 2017 مجله فورچون Fortune منتشر نموده که در آن اهمیت مالی حضور دونالد ترامپ در توییتر برای این شرکت حدود 2 میلیارد دلار برآورد شده است.

ترامپ با 88 میلیون و 700 هزار نفر یکی از پربیننده ترین کاربران توییتر بود و بسیاری از مردم دنیا حساب کاربری او را به عنوان نخستین مرجع اخبار قدرتمندترین رهبر دنیا می شناختند.

اگر چه فشار ها برای کنترل محتوای توییت های ترامپ در دو سال اخیر بسیار افزایش یافته بود، اما تصور این که روزی شبکه های اجتماعی صاحب اختیار خاموش و روشن کردن میکروفون رئیس جمهوری آمریکا شوند هم برای بسیاری ترسناک به نظر می رسید.

دان جونیور، پسر ارشد ترامپ هم در واکنش به تصمیم در توییتر آن را خاتمهی بر آزادی بیان در آمریکا ارزیابی کرد.

با این حال منتقدان ترامپ او را به ترویج نظریه های توطئه، نفاق افکنی به وسیله انتشار اخبار جعلی و سوء استفاده از نهاد ریاست جمهوری برای مطامع شخصی متهم می نمایند و معتقدند انتشار گسترده اظهارات او در شبکه های اجتماعی که ممیزی سردبیری و راستی آزمایی نظیر رسانه ها ندارند، مصداق آزادی بیان نیست.

گوگل پارلر را مسدود کرد

در تحول مهمی دیگر، رسانه های آمریکایی از تصمیم گوگل، غول دنیای مجازی، برای مسدود کردن شبکه اجتماعی پارلر اطلاع داده است.

پارلر یک اپلیکیشن و شبکه اجتماعی نسبتا زیرزمینی است که در چند ماه گذشته به پاتوق راست گرایان افراطی و کسانی که به فزونی نژادسفید باور دارند بدل شده بود. پارلر رسالت خود را ایجاد پلتفرمی برای آزادی بیان عنوان می نماید.

به گزارش نشریه اکسیوس، گوگل دلیل این تصمیم را مشخص نبودن سیاست گذاری پارلر در زمینه محتویات منتشر شده در آن عنوان نموده است و گفته تا زمان شفاف نشدن این مرامنامه اجازه دانلود شدن اپلیکیشن پارلر بروی پلتفرم های گوگل را نخواهد داد.

روز آدینه و همزمان با مسدود شدن حساب کاربری دونالد ترامپ بروی توییتر، بسیاری از احتمال پیوستن او به پارلر اطلاع دادند. همزمان حساب توییتری رئیس جمهوری آمریکا به نقل از دونالد ترامپ توییت نموده که او در واکنش به بسته شدن حسابش در توییتر گفته: شاید زمان آن رسیده که تریبون و پلتفرم خودمان را تاسیس کنیم.

با گذشت دو روز از یورش طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره و اخلال در جلسه نمایندگان برای تایید و ثبت نهایی نتایج انتخابات، واکنش ها و اقدامات قانونی مرتبط به آن رو به افزایش است:

روز آدینه، هشتم ژانویه، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان، از آماده شدن طرح استیضاح ترامپ و بردن آن به صحن علنی در روز دوشنبه، 11 ژانویه، اطلاع داد.

پلیس از بازداشت چهره های شناخته شده یورش به کنگره از جمله مرد شاخ به سر و پوستین پوش و مردی که روی جایگاه نانسی پلوسی لم داده بود، اطلاع داده است.

اف بی آی برای شناسایی فردی که گفته شده قصد بمب گذاری در دفاتر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات را داشته جایزه 50 هزار دلاری مشخص نموده است.

دونالد ترامپ گفته به مراسم ادای سوگند جو بایدن در روز 20 ژانویه نخواهد رفت. تصمیمی که جو بایدن از آن استقبال نموده.

در مقابل باراک اوباما، جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون تاکید نموده اند که حتمن در مراسم تحلیف جو بایدن حضور خواهند بافت. به احتمال زیاد جیمی کارتر هم در صورت مساعد بودن شرایط جسمی به این مراسم برود.

لیزا میرکوسکی، سناتور جمهوری خواه آلاسکاُ خواهان استعفای دونالد ترامپ شده و گفت زمان آن رسیده که ترامپ کاخ سفید را ترک کند.

اف بی آی می گوید بسیاری از مهاجمان به کنگره را بازداشت نموده و به دنبال بسیاری دیگر است.

منبع: فرادید

به "توییتر حساب دونالد ترامپ را برای همواره بست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توییتر حساب دونالد ترامپ را برای همواره بست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید