تصاویر، زجرکُش کردن مسلمانان به دست هندوها در دهلی نو

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، روزنامه گاردین در گزارشی به جنایات سازمان یافته هندوهای متعصب علیه مسلمانان در خشونتهای اخیر در دهلی نو پایتخت هند پرداخته است.

تصاویر، زجرکُش کردن مسلمانان به دست هندوها در دهلی نو

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کاتالوگ و بروشور، به دنبال اعتراضات گسترده اخیر در هند در اعتراض به قانون جنجالی شهروندی که علیه مسلمانان به شمار می رود، خشونت هندوها علیه مسلمانان در این کشور به شدت افزایش یافته است.

در دسامبر سال 2019، مجلس اعیان مجلس هند، لایحه اعطای شهروندی به مهاجران غیرمسلمان از کشورهای همسایه را به تصویب درآورد که منتقدان معتقدند که این لایحه بخشی از دستور کار دولت نارندرا مودی نخست وزیر این کشور برای به حاشیه راندن مسلمانان ین کشور و اهانت به اصول برابری در قانون اساسی هند است.

در روز یک شنبه انتشار تصاویر حمله یک گروه هندو به یک فرد مسلمان که در حال بازگشت از مسجد به خانه بود واکنشهای زیادی را برانگیخته است.

خبرگزاری رویترز در این زمینه نوشته، محمد زبیر 37 ساله در جهت مسجد به خانه با عده ای از هندوهای متعصب روبرو می گردد که فورا توسط آنها محاصره می گردد و زیر ضربات چوب، میله های آهنی و مشت و لگد آنها گرفتار می گردد.

وی درباره این حمله گفت: من از آنها پرسیدم چرا به من حمله می کنید؟ آیا کار اشتباهی کردم؟ اما آنها به حرف من گوش نمی دادند و به فریاد می زدند این مسلمان حرام زاده را بکشید. کلی آدم آنجا ایستاده بود و هیچ کس به یاری من نیامد.

رویترز در ادامه گزارش داده است در نزدیکی محل حمله به زبیر در هلی نو پایتخت هند، معترضان هندو و مسلمان به مدت چندین ساعت با درست کردن موانعی شبیه به سنگر با پرتاب سنگ و بمبهای دست ساز با یکدیگر به زد و خورد پرداختند.

اما روزنامه گاردین می گوید که در این درگیریهای 4 روزه در شمال شرق دهلی نو تعداد از مساجد به آتش کشیده و مسلمانان زنده زنده در خانه هایشان سوزانده شده اند و یا آنها را به خیابانها کشانده و مورد ضرب و شتم شدید قرار داده اند. فروشگاههای و اماکن متعلق به مسلمانان به آتش کشیده شده و در خیابانهایی که مسلمانان و هندوها پیش از این مسالمت آمیز در کنار هم زندگی می کردند اجساد کف خیابان دیده شده و مغازه ها و منازل زیادی تخریب شده اند.

گاردین می گوید که پلیس هند در بسیاری از موارد کنار ایستاده و یا حتی به یاری هندوها رفته و در این جنایات به آنها ملحق شده است.

این مساله مهمی است که دیدگاه بعضی تحلیلگران درباره سازمان یافته بودن خشونتها علیه مسلمانان را تقویت می نماید.

گاردین در ادامه گزارش داده است که هندوهای متعصب در خیابانها جلوی مردان را گرفته از آنها درخواست کارت شناسایی می نمایند، اگر کسی امتناع کند به زور وی را مجبور می نمایند تا کارت شناسایی خود را نشان دهد و در غیر اینصورت در اقدامی توهین آمیز نگاه می نمایند ببینند ختنه نموده است یا نه! اگر اثبات گردد که مسلمان است شروع به ضرب و شتم وی به قصد کشتن وی می نمایند.

براساس گزارش گاردین، عمران خان 30 ساله گرفتار همین اوباش هندو شده است. او می گوید آنقدر مرا زدند که بیهوش شدم و پس از ساعتها در کنار یک روخانه و در حالیکه طنابی دور گردنم بود به هوش آمدم. عمران خان می گوید آنها به تصور اینکه من مرده ام مرا رها نموده بودند.

ناآرامیها در هند از دسامبر سال 2019 و پس از آن بالا گرفت که مجلس هند قانونی را با حمایت دولت این کشور به تصویب رساند که براساس آن به شهروندان غیرمسلمان کشورهای اطراف این کشور تابعیت هندی اعطا میگردد؛ اقدامیکه مسلمانان آن را شدیدا تبعیض آمیز و نشانه ای تلاشهای دولت مودی برای منزوی کردن بیشتر مسلمانان در این کشور می دانند.

طبق این قانون اقلیتهای دینی کشورهای منطقه از جمله هندوها، سیکها و مسیحیان می توانند تابعیت هندی دریافت نمایند اما مسلمانان از دریافت آن محروم هستند.

نارندرا مودی نخست وزیر هند که حامی اصلی این قانون است می گوید که این قانون برای حمایت از اقلیتها در افغانستان، پاکستان و بنگلادش لازم است و مدعی است که این قانون به هیچ وجه علیه مسلمانان نیست.

این در حالیست که به عنوان مثال هزاران مسلمان روهینگیا در مرزهای بنگلادش از سوی دولت میانمار رانده شده و دولت بنگلادش نیز از پذیرش این افراد که اصالتا هندی محسوب می شوند خودداری می نماید.

موج تازه اعتراضات به این قانون همزمان با سفر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، که به اتخاذ سیاستهای ضد مسلمانان مشهور است، به دهلی نو شروع شد.

درگیری ها در پایتخت هند اما از اواخر روز یکشنبه و بعد از آن شروع شد که هندوها با تجمعات اعتراضی مسلمانان در اعتراض به قانون جنجالی اعطای شهروندی مخالفت کردند.

هندوها در اقدامی اعتراضی، به چندین مسجد و تجمعات مسلمانان در دهلی نو حمله کردند.

براساس گزارش شبکه ان دی تی وی هند، 47 نفر در درگیریهای بین 23 تا 26 فوریه در پایتخت هند کشته شده اند که اغلب آنها از مسلمانان هستند. صدها خانه و مغازه مسلمانان نیز به آتش کشیده و تخریب شد.

خشونت علیه مسلمانان هند واکنش مردم دیگر کشورها را نیز به دنبال داشته است.

براساس گزارش ان دی تی وی، هزاران نفر در شهرهای مختلف اروپایی مانند بروکسل، هلسینکی، لاهه، استکهلم، دوبلین، پاریس، برلین، مونیخ و لندن در اعتراض به این خشونتها در روز شنبه ر مقابل سفارتهای هند در این کشورها تجمع اعتراضی برپا کردند وخواستار توقف خشونتها و محاکمه عوامل آن شدند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "تصاویر، زجرکُش کردن مسلمانان به دست هندوها در دهلی نو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر، زجرکُش کردن مسلمانان به دست هندوها در دهلی نو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید