رژیم غذایی سرشار از فروکتوز به سیستم ایمنی آسیب می زند

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، محققان دریافتند، پیروی از رژیم غذایی سرشار از فروکتوز ممکن است از عملکرد صحیح سیستم ایمنی بدن جلوگیری کند به طریقی که تا به امروز عمدتا ناشناخته بوده است.

رژیم غذایی سرشار از فروکتوز به سیستم ایمنی آسیب می زند

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور از فارس، تحقیقات جدید نشان می دهد، پیروی از رژیم غذایی سرشار از فروکتوز ممکن است از عملکرد صحیح سیستم ایمنی بدن جلوگیری کند به طریقی که تا به امروز عمدتا ناشناخته بوده است.

این مطالعه توسط دانشمندان سوانزی در ولز و با همکاری دانشمندان دانشگاه بریستول و موسسه فرانسیس کریک در لندن انجام شد و یافته های آن در مجله Nature Communications منتشر شده است.

فروکتوز معمولاً در نوشیدنی های شیرین، شیرینی ها و غذاهای فرآوری شده یافت می شود و به طور گسترده ای در تولید مواد غذایی استفاده می شود.

این بیماری با چاقی، دیابت نوع 2 و بیماری کبد چرب غیر الکلی همراه است و مصرف آن در سال های اخیر به طور قابل توجهی در کشورهای توسعه یافته افزایش یافته است.

با این حال، درک تأثیر فروکتوز بر سیستم ایمنی بدن افرادی که آن را در سطوح بالا مصرف می کنند به طور عمده ناشناخته بوده است.

یافته ها نشان می دهد میزان بالا فروکتوز رژیمی به مراتب بیشتر از میزان بالا گلوکز تاثیر منفی بر سلامت دارد.

مطالعه جدید نشان می دهد فروکتوز باعث ملتهب شدن سیستم ایمنی بدن می شود و این فرآیند مولکول های واکنشی بیشتری تولید می کند که با التهاب همراه هستند.

التهاب از این نوع می تواند به سلول ها و بافت ها آسیب برساند و باعث شود ارگان ها و سیستم های بدن آنطور که باید کار نکنند و منجر به بیماری شوند.

این تحقیق همچنین درک عمیق تری از چگونگی ارتباط فروکتوز با دیابت و چاقی به دست می دهد؛ زیرا التهاب سطح پایین اغلب با چاقی همراه است.

نیک جونز از دانشکده پزشکی دانشگاه سوانسی می گوید: تحقیق در مورد اجزای مختلف رژیم غذایی می تواند به ما کمک کند تا درک کنیم چه چیزی ممکن است در التهاب و بیماری نقش داشته باشد و چه مواردی برای بهبود سلامتی و سلامتی بهتر است.

منبع: جام جم آنلاین

به "رژیم غذایی سرشار از فروکتوز به سیستم ایمنی آسیب می زند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رژیم غذایی سرشار از فروکتوز به سیستم ایمنی آسیب می زند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید