شهری زیبا در هلند که به جای خیابان، کانال آب دارد!، تصاویر

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، با رقیب ونیز آشنا شوید، شهری که نه خیابان دارد و نه اتومبیل!

شهری زیبا در هلند که به جای خیابان، کانال آب دارد!، تصاویر

لست سکند: هلند کشوری نیست که اتومبیل به عنوان یک نماد فرهنگی در آن شناخته شود. البته آن ها مردمانی بسیار متفکر و پیشرو هستند و قصد دارند تا سال 2030 تمام ماشین های خود را به صورتی طراحی کنند که گاز گلخانه ای تولید نکند. آن ها حتی اولین خودروی دوستدار محیط زیست جهان را توسعه داده اند. اما مردم این کشور کوچک و پرجمعیت، ترجیح می دهند از دوچرخه و حمل و نقل عمومی به جای اتومبیل استفاده کنند. مالکیت خودرو در هلند حدود نیم اتومبیل به ازای هر نفر است که از بسیاری از کشورهای اروپایی کمتر است. اما جالبترین جای هلند، شهر کوچکی است که اصلا اتومبیل در آن جایی ندارد، زیرا اصلا جاده ای ندارد!

شهری افسانه ای با کانال های آب زیبا

خیت هورن شهری کوچک با حدود 2600 نفر جمعیت است. این شهر در استان اوریسل فاصله ای حدودا 90 دقیقه ای با آمستردام دارد و در شمال شرقی این شهر واقع شده است. البته خیت هورن دسترسی جاده ای ندارد و با قایق باید در این شهر رفت و آمد کرد.

هر جا بروید، کانال آبی کشیده شده است

خیت هورن به ونیز هلند نیز شهرت دارد. این شهر دارای بیش از 80 کیلومتر جهت آبی است که خانه های کنار کانال، اغذیه فروشی ها، هتل ها و موزه ها را در اطراف و مرکز شهر بهم متصل می کند. همچنین برای افرادی که قصد دارند کمی پیاده روی نیز کنند و یا طبق فرهنگ خاص هلندی از وسیله نقلیه دورخه استفاده کنند، حدود 180 پل چوبی بر روی کانال ها و قسمت های مختلف شهر ایجاد شده است تا این بخش ها را به هم متصل کند، اما در هر صورت با استفاده از قایق بسیار سریع تر و راحت تر می توان به بسیاری از مناطق و خانه ها دسترسی پیدا کرد.

کانال های آب آرام خیت هورن و کلبه های خاص و زیبایش شهرتی جهانی پیدا کرده اند. جالب است بدانید هرساله فقط حدود 200 هزار جهانگرد چینی از این منطقه دیدن می کنند. یعنی با یک حساب سر انگشتی حدودا 75 جهانگرد چینی به ازای هر شهفرایند خیت هورنی سالانه به بازدید این شهر می فرایند. این شهر در چین بسیار مشهور و محبوب گشته است و طرفداران چینی آن نقش بسیار مهمی در شهرت خیت هورن ایفا کرده اند. به همین دلیل امروزه خیت هورن به عنوان یک مقصد بسیار جذاب در کنار شهرهای بزرگ جهان مانند لندن، نیویورک و توکیو در زمره پرطرفداران صنعت جهانگردی قرار گرفته است.

خیت هورن از زندگی آرام لذت می برد

از آنجا که خودروها باید در خارج از شهر پارک شوند، بازدیدکنندگان خیت هورن اغلب یک قایق یا قایق موتوری کرایه می کنند تا از مناظر این شهر بازدید کنند. بنابراین شهر از ماشین خالی است و سروصدایی اهالی را اذیت نمی کند، ضمن اینکه بیشتر قایق ها نیز با انرژی برق کار می کنند و موتوری برقی دارند، پس دیگر جای هیچ نگرانی نیست.

منبع: توریسم آنلاین

به "شهری زیبا در هلند که به جای خیابان، کانال آب دارد!، تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهری زیبا در هلند که به جای خیابان، کانال آب دارد!، تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید