قیمت نفت 80 دلار در هر بشکه خواهد شد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، مدیرعامل ویتول عقیده دارد کمبود گاز و افزایش قیمت آن، تقاضا برای نفت را افزایش داده و قیمت آن را تا بیش از 80 دلار در هر بشکه بالا می برد.

قیمت نفت 80 دلار در هر بشکه خواهد شد

به گزارش گروه مالی وبلاگ کاتالوگ و بروشور، به نقل از بلومبرگ، گروه ویتول بزرگترین شرکت بازرگانی نفت جهان، انتظار دارد تقاضای جهانی برای نفت خام نیم میلیون بشکه دیگر در زمستان افزایش یابد.

راسل هاردی، مدیرعامل ویتول در مصاحبه ای گفت قیمت نفت احتمالاً تا بیش از 80 دلار در هر بشکه بالا خواهد رفت، چون قیمت بالای گاز تقاضا برای نفت را افزایش می دهد. به این ترتیب، فراوریکنندگان اوپک پلاس مجبور می شوند بیش از پیش فراوری خود را افزایش دهند.

وی بعلاوه ادامه داد: بالا رفتن قیمت گاز باعث می شود نیم میلیون بشکه دیگر به تقاضا برای نفت اضافه شود و این اتفاق در زمستان خواهد افتاد.

این دیدگاه هاردی مشابه پیش بینی شرکت گلدمن ساچز برای افزایش قیمت نفت در صورت یک زمستان سرد تر از حد معمول است. تاجران نفت در حال آنالیز تاثیر کمبود گاز طبیعی بر ترکیب مصرف انرژی در زمستان پیش رو هستند.

ذخایر گاز اروپا در ماه اکتبر 78 درصد سطح طبیعی خواهد بود که حاکی از کمبود گاز در فصل زمستان یعنی زمان افزایش تقاضاست.

هاردی گفت پایین آمدن ذخایر گاز همزمان با افزایش تقاضای جهانی بوده است. کشور هایی مانند پاکستان، بنگلادش، هند و چین در پی سوخت های پاک تر مثل گاز برای خطوط لوله و سیستم های برق خود هستند.

مدیرعامل ویتول عقیده دارد این شرایط به معنای بالا ماندن قیمت گاز و مجبور شدن خریداران به تهیه سوخت های جایگزین برای بخش برق و مصارف صنعتی است. برای مثال، گاز 1200 دلار در هر تن معامله می شود و در حالی که قیمت ال پی جی تنها 750 دلار در هر تن است.

در حالیکه تقاضای جهانی برای نفت به خاطر مصرف کمتر سوخت هواپیما هنوز 4 میلیون بشکه در روز پایین تر از سطح 2019 است، ولی به زودی افزایش خواهد یافت و تقاضا تا اواسط سال آینده میلادی به سطح 2019 باز می شود و در 2030 به اوج خود می رسد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "قیمت نفت 80 دلار در هر بشکه خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نفت 80 دلار در هر بشکه خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید