مصوبه ستاد کرونا برای افزایش اجاره ها لازم الاجراست

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، خبرگزاری خبرنگاران- وزیر راه: مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص مقدار افزایش اجاره بها لازم الاجراست و هیچ شورای حل اختلافی مجاز به صدور حکم تخلیه مستاجران نخواهد بود.

مصوبه ستاد کرونا برای افزایش اجاره ها لازم الاجراست

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور؛ آقای محمد اسلامی در حاشیه مراسم ورود 169 دستگاه انواع ناوگان ریلی به شبکه ریلی کشور در جمع وبلاگ کاتالوگ و بروشور افزود: این مصوبه برای جلوگیری از شیوع و انتقال کروناست و قانون مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا، تخلیه واحد را به دلیل اینکه اسباب کشی در این شرایط، خود یکی از عوامل انتقال کروناست ممنوع کرده است.

وی افزود: ضمانت اجرایی این مصوبه هم این است که شورا های حل اختلاف مجاز به صدور حکم تخلیه در شرایطی که مستاجران به تعهدات خود در قبال مالک عمل کرده باشند نیستند.

وزیر راه و شهرسازی میزان رعایت این مصوبه را در سال گذشته در شهر های بزرگ بیش از 65 و در سایر شهر ها بالای 85 درصد دانست و گفت: سال جاری هم میزان مجاز افزایش اجاره ها همان مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا بدون یک کلمه اضافه یا کم است و میزان افزایش اجاره بها در سال جاری که عده ای می گویند، بیش از آنکه حقیقت داشته باشد ایجاد رعب و وحشت در دل مستاجران است، اما مستاجران باید طبق ضوابط در خانه های خود ساکن باشند و حقوق مالک را رعایت کنند، اما میزان افزایش مجاز اجاره بها، همان مصوبه ستاد ملی مقابله با کروناست.

اسلامی همچنین در خصوص مالیات بر خانه های خالی هم گفت: ما به وظیفه خود طبق قانون اخذ مالیات از واحد های خالی عمل کرده و فهرست یک میلیون و 300 هزار واحد خالی را به سازمان امور مالیاتی ارسال کرده ایم.

منبع: خبرگزاری آریا

به "مصوبه ستاد کرونا برای افزایش اجاره ها لازم الاجراست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصوبه ستاد کرونا برای افزایش اجاره ها لازم الاجراست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید