وال استریت ژورنال: شاهزاده احمد بن عبدالعزیز و محمد بن نایف بازداشت شدند

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، یک روزنامه آمریکایی از دستگیری برادر پادشاه سعودی و ولیعهد سابق این کشور توسط مقامات عربستانی اطلاع داد.

وال استریت ژورنال: شاهزاده احمد بن عبدالعزیز و محمد بن نایف بازداشت شدند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کاتالوگ و بروشور، روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال بامداد شنبه گزارش داد که مقامات سعودی شاهزاده احمد بن عبدالعزیز برادر پادشاه سعودی و محمد بن نایف ولیعهد سابق را بازداشت نموده اند.

بر اساس گزارش این روزنامه، اتهام این دو مقام سعودی خیانت عنوان شده است.

روزنامه نیویورک تایمز نیز گزارش داد که نواف بن نایف برادر کوچکتر محمد بن نایف نیز در میان بازداشتی ها قرار گرفته است.

این بازداشت ها صبح آدینه انجام شد که طی آن محافظان کاخ پادشاهی که صورت بند و لباس های سیاه بر تن داشتند به محل اقامت این شاهزادگان رفته و پس از بازداشت آنها اقدام به گشتن محل اقامتشان کردند.

احمد بن عبدالعزیز و محمد بن نایف از مهمترین رقیبان محمد بن سلمان ولیعهد سعودی برای رسیدن به قدرت به شمار می آمدند که روز آدینه هر دوی آنها بازداشت شدند.

بلومبرگ نیز گزارش داد که شاهزاده احمد بن عبدالعزیز و محمد بن نایف زمانی که هر دو در سفری زمینی با یکدیگر بودند بازداشت شدند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، احمد بن عبدالعزیز و محمد بن نایف به خیانت عظیم متهم شده و در یک اردوگاه نظامی صحرایی در بازداشت هستند.

بازداشت این دو شاهزاده برجسته در زمانی صورت می گیرد که بن سلمان طی روزهای اخیر تصمیمات یکجانبه بی سابقه ای اتخاذ نموده و زیارت و طواف دور کعبه را با توجه به انتشار ویروس کرونا متوقف نموده که این اقدام در تاریخ اسلام سابقه نداشته است.

از سوی دیگر، اقدامات مالی بن سلمان تا کنون پیشرفت های ناچیزی داشته و نگرانی ها از تاثیر انتشار ویروس کرونا بر قیمت های نفت سبب شده تا در آمد عربستان نیز به شدت تحت تاثیر قرار بگیرد.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "وال استریت ژورنال: شاهزاده احمد بن عبدالعزیز و محمد بن نایف بازداشت شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وال استریت ژورنال: شاهزاده احمد بن عبدالعزیز و محمد بن نایف بازداشت شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید