پرداخت 90 هزار میلیارد تومان از دیون دولت به تامین اجتماعی خبرنگاران

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، معاون حقوقی، مجلس و امور بین الملل سازمان تامین اجتماعی گفت: رد بخشی از دیون دولت به سازمان تامین اجتماعی به مبلغ 90 هزار میلیارد تومان از محل واگذاری ها در بودجه 1400 به تصویب کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی رسید.

پرداخت 90 هزار میلیارد تومان از دیون دولت به تامین اجتماعی خبرنگاران

به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، محمد ابراهیم جواهری گفت: با تدبیر و پیگیری مجدانه اجرا شده از سوی دکتر سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و حمایت آقای قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی و همچنین موافقت دولت مبلغ 90 هزار میلیارد تومان در قالب تبصره 2 بند و بودجه 1400 به سازمان تامین اجتماعی اختصاص یافت و سهم سازمان تامین اجتماعی از سایر دستگاه ها تفکیک شد.

جواهری با بیان اینکه در بودجه سال جاری ردیف مستقلی در لایحه دولت برای پرداخت مطالبات تامین اجتماعی لحاظ شده است، گفت: مبلغ پیش بینی شده در لایحه دولت جوابگوی نیاز سازمان تامین اجتماعی نبود و با پیشنهاد حسینعلی حاجی دلیگانی، سقف این بند از بودجه به 150 هزار میلیارد تومان افزایش یافت و با پیشنهاد دکتر عبدالرضا مصری سهم سازمان تامین اجتماعی از سایر دستگاه ها تفکیک شد و مبلغ 90 هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی اختصاص یافت. وی ادامه داد: دغدغه رئیس محترم مجلس شورای اسلامی نیز توزیع عادلانه این مبلغ بود و پس از بازگشت بودجه به کمیسیون تلفیق پرداخت 90 هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی به تصویب کمیسیون رسید.

معاون حقوقی، پارلمانی و امور بین الملل سازمان تامین اجتماعی با تشکر از رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همچنین تشکر از موافقت نماینده دولت در کمیسیون تلفیق با پیشنهادات مطروحه از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، گفت: امیدوارم مصوبه امروز کمیسیون تلفیق در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به تصویب نهایی برسد و با اجرایی شدن این قانون متناسب سازی حقوق بازنشستگان و بهبود و ارتقا خدمات سازمان تامین اجتماعی به نحو مطلوب انجام شود و شاهد افزایش رضایتمندی جامعه تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی باشیم.

جواهری پرداخت مطالبات سازمان تامین اجتماعی برای بهبود شرایط مالی و ارتقا خدمات این سازمان را خواست و مطالبه تشکل های کارگران و بازنشستگان دانست و گفت: این تشکل ها تلاش و پیگیری زیادی درباره مصوبه امروز کمیسیون تلفیق داشتند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پرداخت 90 هزار میلیارد تومان از دیون دولت به تامین اجتماعی خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت 90 هزار میلیارد تومان از دیون دولت به تامین اجتماعی خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید