پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 26 اردیبهشت

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، امروز آسمان تهران آفتابی است و دما در طول شب از بیست درجه به مرور و در طول روز به بیست و هشت درجه می رسد.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 26 اردیبهشت

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور؛ بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده آسمان تهران نسبتا آفتابی پیش بینی می گردد. فردا 26 اردی بهشت 1401 آسمان مرکز نسبتا آفتابی خواهد بود و شاخص آلودگی هوا نیز در شرایط زرد پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما 31 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (26 اردی بهشت ماه) آفتابی با حداقل دمای 20 و حداکثر دمای 28 درجه سانتیگراد و طی روز سه شنبه (27 اردی بهشت ماه) نسبتا آفتابی با حداقل دمای 18 و حداکثر دمای 28 درجه سانتیگراد و برای روز چهارشنبه (29 اردی بهشت ماه) آفتابی و با حداقل دمای 20 درجه و با حداکثر دمای 28 درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد.

شرایط آلودگی هوای تهران

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 77 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 74 و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول است.

بر اساس پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (25 اردیبهشت ماه) کیفیت هوا در بعضی منطقه ها پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

عدم وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود می نماید علاوه بر این با توجه به افزایش دما و فراهم شدن شرایط مناسب جهت فراوری آلاینده ازن، در بعضی ساعات بعدازظهر احتمال افزایش غلظت این آلاینده و کاهش کیفیت هوا در بر خی منطقه ها وجود خواهد داشت. تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت یکشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کیفیت هوا در منطقه ها پرتردد در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز دوشنبه (26 اردیبهشت ماه) تا حدودی سبب پراکندگی آلاینده ها می گردد، هرچند با شروع تردد خودروها، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا به ویژه در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نیست. وزش باد مؤثر در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد نمود، بااین حال افزایش غلظت آلاینده ازن در بعضی ساعات بعدازظهر سبب کاهش کیفیت هوا در بعضی منطقه ها خواهد شد.

با افزایش تدریجی تندی باد تا ساعات پایانی دوشنبه کاهش غلظت ذرات معلق در بیشتر منطقه ها مورد انتظار خواهد بود، اگرچه وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات احتمال گسیل گردوخاک از منطقه ها مستعد و ورود آن از نواحی غربی کشور کاهش کیفیت هوا را در پی خواهد داشت.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

دما در شمال شرق کشور به طور محسوسی افزایش می یابد و این افزایش دما تا روز چهارشنبه ادامه خواهد یافت.

شاهد وزش باد شدید همراه با کاهش دید افقی در خوزستان و سیستان وبلوچستان خواهیم بود.

منبع: فرارو

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 26 اردیبهشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 26 اردیبهشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید