89 مبتلا و 4 مرگ جدید در کره جنوبی بر اثر کرونا

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، کره جنوبی بیان نمود که در 24 ساعت گذشته در این کشور 89 نفر مبتلا به کرونا شده و 4 نفر جان باخته اند، اما شمار کیس های فعال کاهش یافته است.

89 مبتلا و 4 مرگ جدید در کره جنوبی بر اثر کرونا

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های کره جنوبی صبح پنجشنبه گفت که با افزایش 89 مورد جدید ابتلای قطعی به کووید19، شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به 9 هزار و 976 نفر رسید که از این تعداد، 169 نفر جان باخته و 5 هزار و 828 نفر بهبود یافته اند.

شمار روزانه بهبودیافتگان از کرونا در کره جنوبی از روز 12 مارس (22 اسفند 98) تا به امروز همواره بیشتر از مواد ابتلای روزانه بوده و این امر باعث شده که شیب موارد فعال ابتلا در این کشور از همان روز کاهش شود.

اکنون 3 هزار و 979 نفر در کره جنوبی همچنان در اثر ابتلا به کرونا بیمار هستند و این در حالی است که این رقم در 11 مارس (21 اسفند 98) 7 هزار و 362 نفر بود.

به گفته یونهاپ، با کاهش آمار ابتلا و افزایش فرایند بهبودی مبتلایان، اکنون کیس های وارداتی به این کشور به دغدغه مقام های بهداشت بدل شده است.

از 89 مورد ابتلا در 24 ساعت گذشته، 18 مورد مربوط به افرادی بوده که از دیگر کشورها به کره جنوبی سفر کرده اند و اکنون با تایید ابتلایشان در قرنطینه به سر می برند. مجموع کیس های وارداتی ابتلا به کرونا در کره جنوبی تا به امروز 601 مورد بود است.

سئول مقررات سختگیرانه ای را برای قرنطینه اعمال و اعلام کرده کسانی که این مقررات را نقض کنند باید تا 10 میلیون وون (8 هزار دلار) جریمه پرداخت کنند؛ نقض کنندگان خارجی هم ممکن است از کشور اخراج شود.

شهفرایندان خارجی که به کره جنوبی سفر می کنند، در صورتی که خود مکانی برای سپری کردن دوران قرنطینه نداشته باشند، باید در اماکن دولتی تعیین شده اقامت کرده و هزینه آن را خودشان پرداخت کنند.

کره جنوبی به دلیل بکارگیری روش های منعطف به ویژه آزمایش های بسیار گسترده از مبتلایان و افراد مشکوک به کرونا، تدابیر قرنطینه منطقه ای و موفقیت در کنترل بیماری بدون فلج کردن کشور، به یک نمونه قابل توجه بین المللی در مبارزه با کرونا تبدیل شده است.،ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "89 مبتلا و 4 مرگ جدید در کره جنوبی بر اثر کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "89 مبتلا و 4 مرگ جدید در کره جنوبی بر اثر کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید