جزئیات افزایش مالیاتها در سال آینده

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، بررسی لایحه بودجه سال آینده نشان می دهد که درآمدهای پیش بینی شده از انواع مالیات ها افزایش یافته و مالیات بر درآمدها بیشترین افزایش را نسبت به باقی مالیات ها داشته است.

جزئیات افزایش مالیاتها در سال آینده

به گزارش ایسنا، دولت در لایحه بودجه سال آینده معادل 317 هزار میلیارد تومان درآمد پیش بینی کرده که بیش از 247 هزار میلیارد تومان آن را درآمدهای مالیاتی را تشکیل می دهد.

این درآمدها شامل مالیات اشخاص حقوقی، مالیات بر درآمدها، مالیات بر ثروت، مالیات بر واردات و مالیات بر کالاها و خدمات می شود.

در این راستا، میزان مالیات اشخاص حقوقی 58 هزار میلیارد تومان، مالیات بر درآمدها 48 هزار میلیارد تومان، مالیات بر ثروت 23 هزار میلیارد تومان، مالیات بر واردات 22 هزار میلیارد تومان و مالیات بر کالاها و خدمات 94 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است.

درآمد مالیاتی پیش بینی شده برای سال 1400 در مقایسه با رقم مصوب سال جاری 52 هزار میلیارد تومان افزایش دارد.

طبق این گزارش، در سال جاری میزان مالیات اشخاص حقوقی 44 هزار میلیارد تومان، مالیات بر درآمدها 32 هزار میلیارد تومان، مالیات بر ثروت 6900 میلیارد تومان، مالیات بر واردات 20 هزار میلیارد تومان و مالیات بر کالاها و خدمات 93 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده بود.

با این تفاسیر، هر یک از مالیات های اشخاص حقوقی، درآمدها، ثروت، واردات و کالا و خدمات به ترتیب 14 هزار میلیارد تومان، 16 هزار میلیارد تومان، 15 هزار و 900 میلیارد تومان، 2000 میلیارد تومان و 1000 میلیارد تومان افزایش یافته که در این بین مالیات بر درآمدها بیشترین افزایش را داشته است.

منبع: فرارو

به "جزئیات افزایش مالیاتها در سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات افزایش مالیاتها در سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید