خبرنگاران یک دستگاه تنفس مصنوعی به بیمارستان واسعی سبزوار اهدا شد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، سبزوار- خبرنگاران- یک دستگاه ونتیلاتور (تنفس مصنوعی) به وسیله یک نیکوکار به بیمارستان واسعی سبزوار اهدا شد.

خبرنگاران یک دستگاه تنفس مصنوعی به بیمارستان واسعی سبزوار اهدا شد

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی سبزوار روز چهارشنبه به خبرنگار وبلاگ کاتالوگ و بروشور گفت: این دستگاه ونتیلاتور (تنفس مصنوعی) به ارزش چهار میلیارد ریال با کمک نیکوکار سبزواری خریداری شده است.

دکتر محمد باقرزاده اضافه کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و افزایش بیماران بستری حاد تنفسی یکی از نیازهای بیمارستان واسعی سبزوار نیاز به این دستگاه ونتیلاتور بود.

وی اضافه کرد: همچنین سایر کمکهای نقدی شهروندان نیکوکار سبزواری صرف تهیه تجهیزات پزشکی همچون تب سنج لیزری، پالس اکسی متری، ماسک و کمک به مبارزه با شیوع ویروس عامل بیماری کرونا شده است.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: بیمارستان واسعی سبزوار به طور ویژه برای پذیرش بیماران مشکوک به کرونا در نظر گرفته شده است.

باقر زاده اضافه کرد: کمیته بحران این دانشگاه و کارگروه سلامت و امنیت غذایی برای پیشگیری و مهار بیماری کرونا در سبزوار تشکیل شده و حوزه معاونت بهداشتی، رابطان بهداشت و بهورزان این شهرستان نیز در همین ارتباط فعال شده اند.

دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با 6 بیمارستان تخصصی، 850 تخت مصوب، 28 مرکز بهداشتی، درمانی و 55 داروخانه دولتی و خصوصی با 80 داروساز به 600 هزار نفر جمعیت شهرستان های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می کند.

سبزوار در 230 کیلومتری غرب مشهد واقع شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران یک دستگاه تنفس مصنوعی به بیمارستان واسعی سبزوار اهدا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران یک دستگاه تنفس مصنوعی به بیمارستان واسعی سبزوار اهدا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید