راه های خوداظهاری در سامانه املاک و اسکان

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، در راستای اجرای ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم مصوب پنجم آذرماه 99 مجلس شورای اسلامی ضرورت دارد تمامی مالکان و سرپرستان خانوار، املاک تحت تملک و محل اقامت خانوار خود را از 19 فروردین 1400 با مراجعه به سامانه ملی املاک و اسکان کشور به نشانی http://amlak.mrud.ir ثبت نمایند.

راه های خوداظهاری در سامانه املاک و اسکان

وزارت راه و شهرسازی برای ایجاد تسهیل خوداظهاری افراد در سامانه ملی املاک و اسکان، برنامه کاربردی سامانه https://amlak.mrud.ir/amlak.apk را در دسترس عموم قرارداد.این وزارتخانه برای ایجاد سهولت در خوداظهاری افراد در سامانه ملی املاک و اسکان کشور، اپلیکیشن (برنامه کاربردی) این سامانه را به آدرس https://amlak.mrud.ir/amlak.apk برای گوشی های دارای سیستم عامل اندروید در دسترس عموم قرار داده است.

افراد می توانند برای استفاده، برنامه را دانلود نموده و در تلفن همراه خود نصب نمایند.

همچنین دارندگان سیستم عامل ios می توانند به وسیله مرورگر سافاری خود به سایت املاک و اسکان به نشانی https://amlak.mrud.ir/authenticate مراجعه و به وسیله گزینه Add to Homescreen نسخه وب اپلیکیشن سامانه را بر روی گوشی خود نصب کنید.

مهلت قانونی معین شده برای انجام خوداظهاری از زمان آغاز، 2 ماه است.

در ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم آمده است: واحد های مسکونی واقع در شهر های با جمعیت بیش از یکصد هزار نفر که به استناد سامانه ملی املاک و اسکان کشور (موضوع تبصره7 ماده 169مکرر این قانون) به عنوان واحد خالی شناسایی می شوند، از سال دوم به بعد مشمول مالیات معادل مالیات بر اجاره به توضیح زیر خواهند شد.

سال دوم، معادل یک دوم مالیات متعلقه؛ سال سوم، معادل مالیات متعلقه و سال چهارم به بعد، معادل یک و نیم (1.5) برابر مالیات متعلقه خواهد بود.به موجب بند 12 ماده واحده قانون اصلاح قانون مالیات ­های مستقیم مصوب 31 تیرماه سال 1394، ماده (54 مکرر) به قانون الحاق شد.

اخبار اخبار حوزه مسکن را در وبلاگ کاتالوگ و بروشور بخوانید.

منبع: وبلاگ کاتالوگ و بروشور

منبع: تجارت نیوز

به "راه های خوداظهاری در سامانه املاک و اسکان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه های خوداظهاری در سامانه املاک و اسکان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید