مجازات برای عکسبردای از سرکوب و بازداشت معترضین

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، با وجود بازداشت 150 نفر از معترضین به لایحه جدید دولت فرانسه در خصوص اقدامات پلیس، برخورد با مخالفان این لایحه همچنان ادامه دارد.

مجازات برای عکسبردای از سرکوب و بازداشت معترضین

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، راشادتودی گزارش داده که با وجود آنکه پلیس فرانسه بعد از اعتراضات روز گذشته پاریس اقدام به بازداشت 150 نفر از معترضین کرد اما برخورد با مخالفین دولت ماکرون همچنان ادامه دارد.

این اعتراضات در واکنش به لایحه دولت فرانسه برای افزایش اختیارات پلیس و ممنوعیت تصویربرداری از چهره آنها در جریان سرکوب اعتراضات است.

بر اساس این گزارش، تصاویر گرفته شده از خیابان های پاریس، صفوف طولانی از پلیس ضدشورش و وسائل نقلیه پلیس با چراغ های گردان را نشان می دهد.

گزارش ها حاکی از آن است که پلیس از ماشین های آبپاش و باتوم برای پراکنده کردن معترضان استفاده کرد.

گفتنی است، پیش تر نیز شهرهای دیگر فرانسه از جمله نانت و تولوز صحنه اعتراضات مردم به این لایحه امنیتی جدید بود.

این لایحه قانونی که در انتظار تصویب نهائی در مجلس سنای فرانسه بود، به دلیل اعتراضات گسترده از سوی مردم لغو شد؛ اما قانون گذاران این کشور اعلام کردند که پس از اعمال برخی تغییرات در لایحه مذکور، دوباره آن را مطرح خواهند کرد.

طبق لایحه مذکور، انتشار تصاویر نیروهای پلیس حین انجام وظیفه جُرم تلقی شده و مشمول جریمه نقدی و مجازات زندان می شود.

از این رو، معترضان فرانسوی نگران هستند که تصویب نهائی این لایحه مانعی بر سر راه آزادی مطبوعات بوده و امکان افشای اقدامات وحشیانه پلیس و تعیین مجازات متناسب با آن را بسیار سخت سازد.

منبع: جام جم آنلاین

به "مجازات برای عکسبردای از سرکوب و بازداشت معترضین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجازات برای عکسبردای از سرکوب و بازداشت معترضین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید