منفی نگر نیستیم ولی باید طبق برنامه برای بحران های احتمالی آماده باشیم

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، خبرنگاران/البرز نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: منفی نگر نیستیم ولی باید طبق برنامه برای بحران های احتمالی و حوادث ناشی از آن آماده باشیم، از این رو این آگاهی و آمادگی را به مدیران استان داده ایم.

منفی نگر نیستیم ولی باید طبق برنامه برای بحران های احتمالی آماده باشیم

عزیزاله شهبازی در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان البرز که روز چهارشنبه یکم بهمن با حضور رییس سازمان مدیریت بحران کشور در سالن شهدای دولت استانداری، برگزار شد، اضافه نمود: مهندس نجار امروز از نقاط حادثه خیز استان بازدید کردند.

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، وی ادامه داد: گزارشی از شرایط استان و اقدامات و برنامه های مربوط به مدیریت بحران در استان ارائه شد.

شهبازی گفت: در حوزه جغرافیای منطقه مباحث مربوط به فرونشست زمین، نقاط حادثه خیز در بحران هایی همچون سیل، زلزله و رانش زمین مورد بررسی قرار گرفت.

وی اضافه نمود: از سالیان دور، بیش از 54 هزار پلاک (واحد مسکونی) بر روی گسل زلزله قرار گرفته اند.

استاندار البرز گفت: جای خرسندی دارد که از ابتدای مسئولیتم در البرز با جدیت در مقابل ساخت و ساز های غیرمجاز ایستاده ام تا به نقاط حادثه خیز استان اضافه نموده نشود.

وی اضافه نمود: هدف اصلی این نشست آسیب شناسی و مرور، اتخاذ تدابیر پیشگیرانه جهت مقابله با حوادث ناشی از بحران های طبیعی است.

استاندار البرز بیان کرد: مهمترین مصوبه این جلسه این بود که شرکت گاز استان نسبت به نصب شیرهای قطع گاز در مناطق احداث شده در تبادل گسل اقدام کند.

وی با بیان اینکه ساخت ساختمان مدیریت بحران استان نیز در دستور کار قرار گرفت، گفت: خوشبختانه شهرداری های استان به برخی تجهیزات مقابله با بحران مجهز هستند.

شهبازی اضافه نمود: مدیران استان در سایه همدلی، تعامل و انسجام در راستای مقابله با بحران ها اقدام می کنند که اهم آنها مدیریت بیماری کرونا بود که طبق گزارش سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، البرز فرایند بسیار خوبی را طی کرد.

وی گفت: همچنین در مدیریت سیل سال 98 که علیرغم شدت بارندگی ها، خوشبختانه با تدابیری که از پیش اتخاذ شده بود، شاهد خسارات جانی و مالی در البرز نبودیم و در عوض مسئولیت کمک به شهرستان باوی در خوزستان را نیز قبول کردیم که در این راستا بعنوان اولین استان ماموریت خود را پایان دادیم.

شهبازی گفت: منفی نگر نیستیم ولی باید طبق برنامه برای بحران های احتمالی و حوادث ناشی از آن آماده باشیم، از این رو این آگاهی و آمادگی را به مدیران استان داده ایم.

وی اضافه نمود: مانور های بسکمک در حوزه های مختلف استان برگزار شده است.

شهبازی گفت: سند کاهش خطر پذیری استان البرز مهیا شده و در اختیار مدیران استان قرار خواهیم داد.

وی اضافه نمود: تا به امروز هیچ کدام از درخواست هایم در راستای اهداف توسعه ای استان از مسئولان ملی بی پاسخ نمانده و رییس سازمان مدیریت بحران کشور نیز با اشراف به شرایط البرز مساعدت لازم را خواهند داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "منفی نگر نیستیم ولی باید طبق برنامه برای بحران های احتمالی آماده باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منفی نگر نیستیم ولی باید طبق برنامه برای بحران های احتمالی آماده باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید